دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰

ورزشی؛

بررسی جدول لیگ در سال ۹۷: امتیاز برای استقلال، صدر برای پرسپولیس

د دز

استقلال با کسب ۵۶ امتیاز در دیدارهایی که در سال ۹۷ در لیگ (لیگ هفدهم و هجدهم) برگزار شده بین تیمهای لیگ برتری بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش مفدا دزفول به نقل از وب سایت نود، با برگزاری دو دیدار در روز یکشنبه رقابتهای لیگ در سال ۹۷ به پایان رسید.سال ۹۷ با انجام ۵ هفته پایانی لیگ هفدهم آغاز شد و این رقابتها در هجدهمین دوره برگزاری تا هفته بیست و دوم دنبال شد.
استقلال تهران هر چند که در سال ۹۷ موفق به قهرمانی در لیگ نشد و سال را با صدرنشینی به پایان نرساند ولی با کسب ۱۳ امتیاز در لیگ هفدهم و ۴۳ امتیاز در لیگ هجدهم  با مجموع ۵۶ امتیاز بهترین تیم سال ۹۷ از نظر امتیازگیری است.این تیم بهترین خط دفاع و حمله در سال ۹۷ را از آن خود ساخت و بیشترین تعداد برد و کمترین تعداد باخت (مشترک با پرسپولیس) به نام خود ثبت کرد.
پس از استقلال، رقیب دیرینه این تیم پرسپولیس قرار دارد.پرسپولیس در سال ۹۷ برای دومین فصل پیاپی قهرمان شد و سال را با صدرنشینی وبیشترین میانگین امتیاز به پایان رساند ولی از نظر مجموع امتیاز ضعیف‌تر از استقلال کار کرد  و با ۵۲ امتیاز در رده دوم جای گرفت.
تراکتورسازی و پدیده نیز که در این فصل روزهای خوبی را پشت سر گذاشتند در رتبه‌های سوم و چهارم هستند.سپاهان اصفهان که این فصل به روزهای اوج خود بازگشته است و با یک بازی کمتر صدر جدول این فصل را از دست داده است در رده پنجم جای دارد.سپاهان در هفته‌های آخر فصل گذشته روزهای کابوس واری را پشت سرگذاشت و در ۵ بازی فقط ۲ امتیاز کسب کرد تا علی‌رغم نمایش خوب در این فصل رتبه مناسبی در جدول سال ۹۷ کسب نکند.
ضعیف‌ترین تیمهای سال ۹۷ دو تیم نفت تهران و سیاه جامگان مشهد بودند که در ۵ بازی آخر لیگ هفدهم امتیازی کسب نکردند و به دسته پایین‌تر سقوط کردند.نفت مسجد سلیمان که در این فصل به لیگ برتر صعود کرده در شانزدهم جای دارد و بالاتر از آن سپیدرود قرار دارد که بدترین تیم لیگ هجدهم محسوب می‌شود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.