دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد

سانحه علوم و تحقیقات تلخ‌ترین واقعه آموزش عالی در سال ۹۷

اتوبوس

رییس دانشگاه آزاد اسلامی سانحه‌ اتوبوس حامل دانشجویان علوم و تحقیقات این دانشگاه را تلخ‌ترین حادثه آموزش عالی در سال ۹۷ دانست و گفت: در این سانحه هشت دانشجو به همراه پدر یکی از دانشجویان جان خود را از دست دادند و این سال اتفاق ناگوار سال جاری را برای ما تلخ کرد.

به گزارش مفدا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در گفت و گو با ایسنا به مهم‌ترین اقدام دانشگاه آزاد در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: ما اعلام کردیم که سال شمسی به عنوان سال دانشگاه آزاد محسوب نمی‌شود. ما در این دانشگاه یکسال تحصیلی داریم و از مهرماه ۹۸-۹۹ سال تحصیلی با سال مالی دانشگاه آزاد یکی می‌شود. در حقیقت چون با شروع فروردین‌ماه هیچ توقفی در فعالیت دانشگاه ایجاد نمی‌شود و ما یک جریان پویا هستیم به همین جهت نیز تحولات ما باید همزمان با آغاز سال تحصیلی در دانشگاه شروع شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات تحولی در دانشگاه آزاد آغاز شده است اما هنوز کارهای مانده زیادی در این دانشگاه وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر ما یک تحول ساختاری در دانشگاه آزاد را شروع کردیم که در پشت این نگاه یک تحول اندیشه‌ای وجود دارد، تحولی که علوم انسانی، علوم مهندسی و علوم پزشکی را به عنوان سه معاونت موضوعی در دانشگاه رقم زد که البته پیاده‌سازی این ساختار به زمان نیاز دارد تا به روند تحولی تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، حادثه علوم تحقیقات را تلخ‌ترین سانحه دانشگاه و آموزش عالی در سال ۱۳۹۷ دانست و اظهار کرد: این حادثه بسیار تلخی بود که براثر آن چندین نفر از دانشجویان به همراه پدر یک دانشجو جان خود را از دست دادند و سال ۱۳۹۷ را برای ما تلخ کرد. البته تعدادی از دانشجویان دیگر نیز مصدوم شدند که اگرچه این دانشجویان بهبود نسبی پیدا کردند، اما به طور کلی وقوع این حادثه بسیار تلخ بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.