دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

جلسه هماهنگی با معاونین آموزشی برای برگزاری طرح پیمایش ملی سرمایه فرهنگی برگزار شد

جلسه طرح پیمایش فرهنگی زنجان

اولین جلسه هماهنگی پیمایش ملی سرمایه فرهنگی صبح روز یکشنبه ۲۶ اسفند با حضور دکتر محمدی جانشین معاون فرهنگی، معاونین آموزشی دانشکده های مختلف، نماینده ی دانشجویان و متولیان برگزاری این طرح در دفتر معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان طرح پیمایش ملی سرمایه فرهنگی که به صورت مشترک توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت در حال انجام است در دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اولین جلسه ی هماهنگی معاونین آموزشی دانشکده های مختلف این دانشگاه پیگیری شد.

دکتر محمدی جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه با تاکید بر تشریح اهمیت برگزاری جلسه و تبیین آن برای دانشجویان گفت: «نتایج این پیمایش به همه ی متولیان امور فرهنگی کمک می کند تا در برنامه ریزی و سیاستگذاری های فرهنگی ظرفیت های موجود دانشجویان را مد نظر قرار دهند از این رو پاسخ ها باید تا جای ممکن دقیق باشند تا سیاست گذاری ها بر مبنای درستی انجام شود و به همین دلیل باید اهمیت موضوع به خوبی برای دانشجویان منتخب شرکت کننده در این پیمایش تشریح شود.»

در این جلسه بررسی و آشنایی با فعالیت های هر معاونت، مقرر شد تا لیست نمونه های اضافی جهت جایگزینی افراد خارج از دسترس، جمع بندی لیست نهایی و ارسال نامه و فایل به دانشکده ها، همچنین تماس و هماهنگی با دانشجویان انتخاب شده برای شرکت در این پیمایش و پاسخ به سوالات انجام شود.

تعداد دانشجویان شرکت کننده در این طرح ۴۳۰ نفر است که از میان اسامی ارسال شده در آإر ماه انتخاب شده اند. دانشجویان منتخب می بایست در زمان های تعیین شده به سوالاتی که از سوی اداره مطالعات فرهنگی و اجتماعی اداره کل فرهنگی ارسال میشود پاسخ دهند.

در اولین جلسه هماهنگی این طرح هر یک از معاونین آموزشی و حاضرین جلسه به بیان دیدگاه های خود در خصوص کم و کیف برگزاری این طرح پرداختند و پیشنهاداتی برای برگزاری بهتر آن مطرح شد. از جمله موارد مطرح شده، پیشنهاد الکترونیکی کردن این طرح در دوره های آینده است که موجب جلوگیری از هدررفت کاغذها، سهولت در برگزاری آزمون با توجه به وقت زیاد آن و همچنین کاهش خطا میشود. راهکار عملی این پیشنهاد با استفاده از ظرفیت  سایت سما و همچنین طراحی اپلیکیشن ساده از موراد پیشنهادی دیگر مطرح شده بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.