دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲

پیام تبریک نوروزی دکتر کوروش عزیزی صادر شد

دکتر کوروش عزیزی

به مناسبت نزدیک شدن سال نوی خورشیدی و نیز زادروز سراسر سعادت امیرالمومنین، حضرت علی(ع) پیام تبریکی از سوی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز صادر گردید. متن این پیام بدین شرح است:

بسم رب الخالق الربیع

به نام او که زمین را مدور آفرید و فصل ها را پدید آورد و در گردش هر فصل حکمتی قرار داد و بر هر حکمتی هزاران پند برای آدمی آورد.

شاید یکی از والاترین حکمت ها و پندهایی که خداوند در گردش فصل های سال قرار داده، این باشد که هر چیز دنیوی و متعلق به دنیا در گذر است و هیچ چیزی برای ماندن و بقاء وجود ندارد به جز آن تاثیری که در مدت حضور بر محیط خود داشته ایم، و پند دیگری که بر ما می دهد این است که به آنچه ماندنی نیست دل نبندیم.

پائیز زرد و نارنجی با تمام زیبایی های خود آمد و رفت و زمستان نیز با همه ویژگی های خود، آخرین ساعات حضورش را می گذراند و در پی آن بهاری زیبا و دیدنی خواهد آمد که آن نیز نخواهد ماند و جایش را به تابستان گرم و خاطره انگیز خواهد داد.

آنچه که از این آمد و شدها می ماند، خاطرات خوبیست که در ذهن ها به جای گذاشته می شود و تاثیریست که بر دنیای خود و دیگران می نهیم.

در واقع، نو شدن دو بعد مجزا دارد: اولی نو شدن زمان و سال و دیگری نو شدن حال و احوال درون، که اولی همیشه در گذر و در تکرار است و دومی ماندگار و تاثیرگذار.

سالی ۹۷ را با مناسبتی مبارک و خجسته آغاز نمودیم و این مناسبت، زادروز سراسر سعادت مولای متقیان، حضرت علی(ع) بود و اینک نیز در غروب آخرین روز همین سال باز شاهد تکرار این مناسبت فرخنده می باشیم، به این امید که راه و روش آن امام بزرگوار، سرلوحه منش و زندگی ما باشد و برکت وجود آن حضرت و فرزندان پاک سرشتش روشنایی بخش زندگی ما باشد، سال نو را آغاز می نمائیم.

در آستانه آغاز سال نو از خدایی که سرشار از خوبی، گذشت و مهر است عاجزانه می خواهیم تا سال پیش رو، سال ۱۳۹۸ سالی سرشار از خوبی و اتفاقات زیبا و برکت باشد و گرانی و تورم از کشور ما رخت بربندد، هیچ پدری شرمنده خانواده نشود، کودکی بی لباس نماند و سفره هیچ خانواده ای خالی نماند و پروردگار توانمند، برکت و فراوانی را در سال پیش رو بر کشور ما ارزانی دارد و انشاالله شاهد رفع گرفتاری ها و تنگناهای موجود باشیم.

برای صلح و آرامش جهانی دعا کنیم و آرزو کنیم که با آغاز سال نوی خورشیدی، خورشید آرامش و عافیت بر تمامی دنیا تابش خود را آغاز نماید.

از همین امروز از خدای خویش قدرت و توان، مسئلت کنیم تا بتوانیم سال پیش رو را با جدیت بیشتر و تلاش مضاعف به سالی پر بار و البته با برنامه برای خود و دیگران آغاز نمائیم.

در یک کلام، پیشاپیش سال نو را به همه شما دانشگاهیان عزیز، اعم از کارکنان، اساتید و دانشجویان محترم تبریک گفته و بهترین ها را برای شما آرزو می کنم.

خداوند در سال ۱۳۹۸ فرد فرد شما و خانواده های گرامی شما را در پناه خویش حفظ نماید.

بهارتان نیکو باد، سال نو بر شما مبارک

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.