دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷

به همت کانونهای لبخند، اردیبهشت ، گنجینه وهلال احمر و با برنامه ریزی اداره فوق برنامه امور فرهنگی دانشگاه

اردوی خدمت رسانی دانشجویان کانون های دانشگاه به روستاهای سیرچ واندوهجرد برگزار شد.

اردوی خدمات رسانی

در این اردوی سه روزه دانشجویان دانشگاه با تحت پوشش قرار دادن دو روستا خدمات پزشکی ، آموزشی بهداشتی ، دندان پزشکی ، مشاوره بهداشتی ، پرستاری مامایی ، فرهنگی و سرگرمی به افراد محروم این مناطق ارائه کردند.

رئیس اداره فوق برنامه دانشگاه  در مورد روند برگزاری اردو گفت : با درخواست دانشجویان کانونهای دانشگاه مبنی بر برگزاری اردوی خدمت رسانی به مناطق محروم بخش شهداد استان کرمان منطقه اندوهجرد مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی های به عمل آمده با بخش داری شهداد واندوهجرد این اردو در آستانه سال نو در روستاهای سیرچ وجهر اندوهجرد برگزار شد.

محمدرضا نواده افزود : در روز اول اردو با استقرار اکیپ دانشجویان در خانه بهداشت سیرچ واطلاع رسانی قبلی دهیار سیرچ به اهالی روستا جهر و پنج روستای مجاور خدمات پزشکی اغاز شد که با تشخیص تیم پزشکی یک مورد بیمار قلبی که در وضعیت بدی به درمانگاه مراجعه کرده بود باهمکاری اورزانس ۱۱۵ سیرچ این بیمار به بیمارستان شفا کرمان ارجاع داده شد.

وی ادامه داد : روز دوم وسوم اردو با استقرار در روستای جهر اندوهجرد خدمات پزشکی ادامه پیدا کرد که در خلال خدمت رسانی به مردم روستا، بخشدار شهداد، امام جمعه اندوهجرد و فرمانده سپاه اندوهجرد نیز از روند خدمت رسانی بازدید کردند.

وی اضافه کرد با پیگیری دانشجویان واداره فوق برنامه مقداری اقلام خوراکی اهدایی دانشجویان جمع آوری شد که در قالب ۵۰ بسته غذایی دربین افراد بی بضاعت روستای جهر توزیع شد.

مسئول اردوی خدمت رسانی در مورد تعداد خدمت گیرندگان وخدمات ارائه شده در این اردو گفت :

در مدت این ۳ روز تعداد ۷۰۰ نفر از کلیه خدمات ارائه شده  استفاده کردند که آمار به تفکیک به شرح ذیل است:

خدمات دندان پزشکی : مراجعه کنندگان تعداد ۲۷۰ نفر معاینه شدند که از این تعداد ۱۴۰ مورد کشیدن دندان ۴۰ مورد ترمیم و ۶ مورد جرم گیری انجام شده است

خدمات مامایی :معاینه ومشاوره وبرگزاری کلاسهای آموزشی امور زنان به تعداد ۹۰ نفر

خدمات پزشکی: معاینه ۱۳۰ نفر وارجاع به متخصص در صورت نیاز 

خدمات پرستاری : غربالگری ومعاینه ۲۱۰ نفر وارجاع به پزشک در صورت نیاز

خدمات دارویی :مشاوره دارویی

خدمات فرهنگی : آموزش بهداشت فردی، آموزش بهداشت دهان ودندان به کودکان، بازی وسرگرمی، اهداء مسواک وخمیر دندان به کودکان برگزاری جشن پایان سال برای اهالی روستای جهر واهداء ۱۵۰ جایزه اهدایی توسط همکاران دانشگاه در این برنامه

همچنین با جمع آوری اقلام غیر ضروری همکاران دانشگاه اعم از پوشاک، کفش و... در دیوار مهربانی روستای جهر نصب شدتا نیازمندان از آنها استفاده نمایند.

گفتنی است، حجت السلام و المسلمین آقاملایی، امام جمعه اندوهجرد با مشاهده رضایت مردم، ضمن ابراز قدردانی از گروه اعزامی ، ابراز داشت که شرایط را برای تکرار حضور این کاروان در منطقه اندوهجرد مهیا می کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.