دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵

مصاحبه اختصاصی با دانشجوی نمونه کشوری۲/  سطح علمی دانشگاه در برگزیده شدن من بسیار کمک کننده بود

انصاری

محسن انصاری دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی بهداشت محیط دانشجوی نمونه کشور در سال ۱۳۹۷، عضو هیات مدیره انجمن علمی بهداشت محیط ایران، دبیر انجمن علمی دانشجویی بهداشت محیط وزارت بهداشت، عضو کمیته مرکزی مرکز مطالعات و توسعه آموزش وزارت بهداشت، حافظ قرآن از سازمان اوقاف کشور از مهمترین افتخارات وی است.

      خبرنگار مفدا یزد با محسن انصاری دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی بهداشت محیط متولد ۱۳۶۵ به گفت و گوی اختصاصی نشست که مشروح آن را با هم می خوانیم؛


 

از رشته تحصیلی خود بگویید و دلایل رفتن شما به سمت این رشته چه بوده است؟

رشته مهندسی بهداشت محیط در واقع به عنوان رکن اصلی تامین بهداشت جامعه به کنترل و حذف آن دسته از آلاینده هایی می پردازد که از طریق محیط زیست انسان، سلامت جسمی، روحی و روانی وی را به مخاطره می اندازد. عمده دلیل من برای ادامه این رشته بحث تامین سلامت مردم بود که کارکرد و رسالت اصلی رشته مهندسی بهداشت محیط  نیز همین بود.

اوقات فراغتتان را چگونه می گذرانید؟

من در طول ۲۴ ساعت شبانه روز تقریبا ۱۹ ساعت آن را در حال فعالیت و کار هستم و  و در این حین، اوقات فراغتم را به فراگیر علوم جدید مرتبط با رشته خودم می پردازم.

از دلایل انتخابتان به عنوان دانشجوی نمونه بگویید؟ فکر میکردید روز دانشجوی نمونه کشوری شوید؟

از دلایل انتخابم به عنوان دانشجوی  نمونه، میتوانم بگویم که دلایل این انتخاب حاصل مجموعه ای از فعالیت های افراد شریف و صدیقی  بوده است، قطعا خود بنده به تنهایی هیچ گاه موفق به دستیابی به آن نمی شدم. از این رو  جا دارد یاد کنم از حمایت های ریاست محترم دانشگاه جناب استاد دکتر میرجلیلی که واقعا مجموعه دانشگاه را به خوبی اداره می نمایند و فضای دانشگاه را برای دانشجویان با سیاست ها و برنامه هایشان همواره آرام و بدور از تنش اداره نموده اند، متعاقب ایشون  پیگیری ها و تشویق های جناب استاد دکتر احرامپوش  ریاست محترم دانشکده بهداشت، مردی که نمیتوان سابقه ی درخشان ایشان در تربیت و معرفی دانشجویان نمونه کشوری را از یاد برد، که همواره حامی و تسهیل گری خوش خلق برای دانشجویان محسوب می شوند، از جناب آقای دکتر دهقانی عزیز و بزرگوار معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی، همچنین جناب آقای دکتر عسگری مدیر محترم فرهنگی و کارشناسان عزیز دانشجویی و فرهنگی سایر معاونان محترم دانشگاه و کارشناسان مربوطه شان از دیگر دلایل انتخابم محسوب می شود. همچنین حمایت های مدیر گروه محترم مهندسی بهداشت محیط  جناب آقای دکتر مختاری، مدیر محترم دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه جناب آقای دکتر قانعیان و تمامی اعضای محترم گروه مهندسی بهداشت محیط خصوصا کارشناسان عزیز و زحمت کش این گروه که در طول ۳ سال تحصیلم همواره حامی من بوده اند. زحمات سرکار خانم ثروت غیرقابل بیان بود و در آخر نیروهای خدمات دانشگاه که واقعا دست بوس تک تک آنها هستم با زحمات خودشون زمینه آسایش را برای بنده در طول تحصیلم فراهم نمودند.

فکر می کردید روزی دانشجوی نمونه کشوری شوید؟

حقیقتا فکر نمی کردم.

از حال و هوا و احساستان حین مراسم انتخاب دانشجوی نمونه کشوری بگویید؟

 از اینکه در این مراسم پدر و مادر  و همسرم را در کنار خود میدیم احساس خیلی خوبی داشتم، خصوصا که در آستانه ی روز مادر هم بودیم.

کدام جنبه انتخابتان را به عنوان دانشجوی نمونه کشوری بیشتر دوست دارید؟

من برای هر ۳ جنبه فرهنگی، پژوهشی و آموزشی وقت گذاشتم و خب به دلیل تردد هفتگی ام از تهران به یزد خیلی سختی کشیدم، بقول معروف هر هفته با اتوبوس از تهران به یزد ۳ سال بری و بیای خودش یه جنبه سخت این مسیر  بود که خدا توان داد و انشالله خودش ضامن این تلاش ها باشد.

شیرین ترین لحظه دوران زندگی و تحصیلتان چه بوده است؟

 شیرین ترین لحظه ی دوران زندگی و تحصیلم روزی بود که مادر بزرگ و پدربزرگ خودم را به حج بردم.

شما که تخصص و علم کافی دارید پیشنهادتان چیست و چه انتظاری از دولت دارید؟ من از دولت محترم درخواست دارم که سهمیه ای را به دانشجویان نمونه کشوری در آزمون های استخدامی و نیز جذب هیات علمی تخصیص دهند تا این افراد با کسب امنیت شغلی به مسیر رشد و تعالی خود ادامه دهند و مقدمات اصلاح جامعه را به قدر وسع خود فراهم آورند.

بعد از این چه هدفی دارید؟

 امیدوارم با جذب در هیات علمی دانشگاه زمینه های خدمت بیشتر به جامعه و کشور خودم را کسب نمایم.

سطح علمی دانشگاه یزد چگونه بود و چقدر در موفقیت شما موثر بود؟

 سطح علمی دانشگاه قطعا در تراز دانشگاه های برتر کشور قرار دارد و این به برگزیده شدن من بسیار کمک کننده بود. وقتی که در سالهای گذشته با تلاش های آقای دکتر احرامپوش همواره دانشکده بهداشت دارای یک دانشجوی نمونه کشوری بوده، این باعث شد که امروز در جایگاهی باشیم که ۳ نفر از ۱۳ نفر دانشجویان نمونه کشوری فقط و فقط از دانشکده بهداشت باشند. این یک رکورد دست نیافتنی برای هر دانشکده ای هست در میان جامعه دانشگاهیان کشور. همچنین من سطح مدیریت و همدلی در این دانشگاه را برتر از دانشگاه هایی که از آنها اطلاع دارم، میدانم. خداروشکر دانشگاه در پرتو مدیریت مدیران موفقی همچون جناب آقای دکتر میرجلیلی و  جناب آقای دکتر احرامپوش در مسیر باثبات و دوامی از پیشرفت قرار دارد و من از این بابت بسیار خوشحالم. امیدوارم که در بجا آوردن حق شاگردی این بزرگواران همه دانشجویان عزیز ساعی باشند.

برای کسی که می خواهد راه شما را برود و دانشجوی نمونه کشوری بشود، با این شرایط و سختی هایی که دارد، چه توصیه ایی دارید؟ توصیه میکنم که در وهله ی اول هدفشان را بگذارند به ارتقا ویژگی های شخصیتی خودشان و بعد با اطلاع از آیین نامه ها و مشاوره با کارشناسان محترم دانشجویی و فرهنگی و یا کارشناسان پژوهشی، با همت و پشتکار و البته صبوری به راه خود ادامه دهند.

                        برگزیده مسابقات شنا قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۷،پژوهشگر برتر دانشگاه در سال ۱۳۹۷، برگزیده جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی در سال های ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، دبیر کمیته دانشجویی EDC دانشگاه، عضو شورای نظارت بر عملکرد انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه، عضو هیات تجدید نظر انضباطی دانشگاه، عضو هیات منصفه رسیدگی به تخلفات تشکل های دانشجویی دانشگاه، دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه و دبیر کمیته تحقیقات دانشکده بهداشت ازدیگر افتخارات وی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.