دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۶

در آستانه سال جدید هجری شمسی؛

مجوز فعالیت شش نشریه‌ دانشجویی جدید در دانشگاه علوم پزشکی تبریز صادر شد

شورای ناظر بر نشریات

مجوز فعالیت شش نشریه‌ دانشجویی جدید در دانشگاه علوم پزشکی تبریز صادر شد.

به گزارش مفدا تبریز، آخرین جلسه شورای ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۷ در اتاق نشریات دانشجویی این دانشگاه با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

در این جلسه از اعضای شورای ناظر بر نشریات دانشجویی تقدیر شد.

بررسی مسائل مربوط به نشریات دانشجویی در یک ماه اخیر و صدور مجوز فعالیت پنج نشریه از جمله مواردی بود که در این جلسه شورا اتفاق افتاد.

با تصمیم شورا و رای اکثریت اعضای شورا نشریه ماهنی (در زمینه موسیقی)، نشریه طلوع و نشریه آلفا(موضوع عمومی)، نشریه بامداد(ادبی) و جرس (سیاسی)و m-society (علمی_عمومی) مجوز فعالیت گرفتند و موضوع صدور مجوز یک نشریه در حوزه پزشکی بازساختی نیز در جلسه بعدی شورا پس بررسی های لازم مطرح خواهد شد.

دکتر محمد اقازاده معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این جلسه مطرح کرد: با توجه به تلاش های دانشجویان دغدغه مند و اهل قلم و دید مثبت مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به خصوص دکتر سعید نمکی به روشن بودن آینده پیش روی نشریات دانشجویی امیدواریم.

محمود فیضی مدیر امور فرهنگی دانشگاه در این جلسه گفت: برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف آموزشی از جمله مهم ترین فعالیت های خانه نشریات دانشجویی در سال ۱۳۹۷ بود و با توجه به بارخورد مثبت برگزاری این کارگاه ها در ارتقا سطح نشریات دانشجویی در سال آینده نیز بر اساس نیازسنجی از فعالان نشریات دانشجویی ادامه خواهد یافت.

محمد پارسایی کارشناس نشریات دانشجویی دانشگاه در این جلسه عنوان کرد: نشریات دانشجویی در سالی که گذشت پیشرفت خوبی داشته است به طوری که ما اکنون هشتاد و هشت عنوان نشریه در دانشگاهمان داریم که طبق پروتکل های اعلامی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نزدیک به شصت عنوان نشریه فعال هستند.
وی ادامه داد: به لطف الهی امسال انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با رقابت انتخاباتی مدیر مسئول پنج نشریه دانشجویی و حضور پر شور مدیران مسئول نشریات برگزار شد.
پارسایی تصریح کرد: علاوه بر اینکه در این انتخابات شور و شوق و دغدغه مدیران مسئول نشریات دانشجویی احساس می شد تعداد شرکت کننده در این انتخابات نیز از انتخابات های سالهای قبل بیشتر لود و این نشان دهنده این است که دانشجویان ما در مورد عرصه نشریات دغدغه مند هستند.
در این جلسه رنگ‌و بوی عید نوروز هم وجود داشت و مهدی محمدزاده یکی از اعضای شورا به جمعی از اعضای شورا از پول عیدی که در لا به لای صفحات قران محید بود اعطا کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.