یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳

در مراسم تجلیل از مددکاران دانشگاه؛

از مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم‌پزشکی همدان تقدیر شد

تجلیل از مددکاران همدان

در مراسم تقدیر از مددکاران دانشگاه علوم پزشکی همدان، با حضور حجت الاسلام فاطمی پور و مسئولین دانشگاه، از دکتر حسن زائری لطف مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه این دانشگاه تقدیر و قدردانی شد.

به گزارش مفدا همدان، طی مراسمی در روز جهانی مددکاری اجتماعی، مددکاران دانشگاه از سوی معاونت اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این مراسم که با شعار جهانی "ترویج اهمیت روابط انسانی"همراه بود، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: رشته مددکاری یکی از نیازهای اصلی جامعه است بنابراین لازم است آگاهی و اطلاع‌رسانی بیشتر از این حرفه اجتماعی به مردم ارائه شود.

در این مراسم از دکتر حسن زائری لطف مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه با پست سازمانی مددکار نیز تقدیر شد.

دکتر خدایار عشوندی با بیان اینکه متأسفانه مددکاران اجتماعی حتی از داشتن یک انجمن صنفی بی‌بهره هستند گفت: لازم است مددکاران محور این امر قرار گرفته و در معرفی فضای شغلی خود به جامعه پیشقدم شوند.

وی افزود: مددکاران، بیماران را از بعد اجتماعی، مالی و عاطفی حمایت می‌کنند و هدف این است که توانایی‌های فرد را تقویت کرده و او را به خوداتکایی برسانند.

معاون اجتماعی دانشگاه ادامه داد: متأسفانه نیروی متخصص مددکار در جامعه کم داریم بنابراین باید دوره‌های کارگاهی و آموزشی و حتی دانشگاهی در تربیت و افزایش تخصص این قشر برگزار شود.

وی عدم جذب نیروهای شرکتی را فشاری بر مجموعه و افزایش کار نیروهای مددکاری عنوان کرد و گفت: حجم کار مددکاران نسبت به قبل افزایش یافته است زیرا کمک‌های مردمی تنزل داشته که باید در این جهت مجموعه‌های خیریه را به مشارکت بطلبیم.

**مددکاری اجتماعی راهکاری برای خروج جامعه از برخی مشکلات و آسیب‌هاست 

حجت‌الاسلام فاطمی پور مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز نامگذاری روزی به نام روز مددکار را از اهمیت این حرفه برشمرد و اظهار کرد: مددکاری اجتماعی راهکاری برای خروج جامعه از برخی مشکلات و آسیب‌هاست که هم حوزه‌ای تخصصی و هم بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) متذکر شد: ایشان در یکی از سفرهای مهم خود به معراج مهم‌ترین راهکار مسرور شدن در آخرت را مبتنی بر برخورداری از 4ویژگی عنوان کرد و افزود: این 4 ویژگی عبارتند از دستگیری از یتیمان، تلاش در راه برطرف کردن نیازها و خواسته‌های اهل ایمان، برخورد مهربانانه با نیازمندان و دلجویی و دستگیری از فقرا و مساکین.

حجت‌الاسلام فاطمی پور تأکید کرد: شغل مددکاری ارتباط مستقیمی با این حدیث دارد البته هر کار ارزشمندی نیازمند تلاش است و با همه مشکلاتی که در این حرفه وجود دارد قطعا تلاش مددکاران از اجر اخروی بی‌نظیری برخوردار است. 

**مددکاران دانشگاه از سوی دیگر دستگاهها نیز مورد تحسین هستند 

مژده شکری مسئول مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی نیز، تجربه حضور در این مجموعه و بین همکاران مددکار را تجربه ای بسیار ارزشمند ذکر کرد و یادآور شد: طی جلساتی که با کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی یا سایر نهادها داشته‌ایم همواره مددکاران دانشگاه مورد تحسین قرار گرفته‌اند.

وی ضمن قدردانی از دکتر عشوندی معاون اجتماعی دانشگاه، مدیران بیمارستان‌ها و شبکه‌ها در همراهی مددکاران و حوزه کاری آنها خاطرنشان کرد: در جلسات وزارت‌خانه گاهی عنوان می‌شود که برخی از مددکاران ارجاع دارند اما در دانشگاه علوم پزشکی همدان این موضوع، مسبوق به سابقه نیست و این از نقاط قوت مجموعه است.

در پایان این مراسم از مددکاران کلیه بیمارستان‌ها و به‌طور خاص از مددکاران نمونه با اهدای لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.