یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰

محورهای عملیاتی دفاع مقدس، دانشگاهی هستند که مانند آن را در هیچ کجای دیگر نمی توان یافت

اردوی راهیان نور اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اسفند 1397

اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سفری ۵ روزه در قالب سفر راهیان نور، از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در شهرهای جنوبی آبادان، خرمشهر، اهواز، دوکوهه، طلائیه، هویزه و چند منطقه دیگر بازدید نمودند.

محورهای عملیاتی بازمانده از دوران دفاع مقدس در جنوب و غرب کشور، دانشگاهی هستند که اساتید آن، شهداء والا مقام ما بوده و در آن درس عشق و ایثار و انسانیت تدریس می شود و مانند آن را در هیچ مدرسه و دانشگاه دیگری نمی توان یافت.

بنابه گزارش مفدا شیراز، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آثار و مناطق باقی مانده از دوران دفاع مقدس را مدرسه ای نامید که در آن عشق، ایثار و والاترین کمالات انسانی تدریس می شود و مدرسین آن، شهداء جان بر کف و ایثارگر دوران دفاع مقدس می باشند.

دکتر کوروش عزیزی، در بازگشت از اردوی زیارتی راهیان نور، گفت: زیارت و دیدار از این مناطق، چنان حال و هوای آدمی را منقلب می کند و چنان نورانیت خاصی در روح و روان او بوجود می آورد که برای ساعت ها در خود فرو می رود و به عمق عشق و ایثار رزمندگان می اندیشد.

او ادامه داد: هنوز هم صدای غریو الله اکبر رزمندگان را می توان با گوش جان، در شب های شلمچه شنید و فریاد شهادت خواهی آنان را در روزهای دوکوهه درک نمود، می توان نجوای مناجات شبانه آن از دنیا بریدگان را در شب ها و سنگرهای هویزه شنید و صلابت نگاه مردانهء آنان را در سپیده دم های افق آبادان احساس کرد.

عزیزی با اشاره به تاثیر عمیق این اردوی زیارتی بر اساتید و دانشجویان حاضر در این برنامه فرهنگی، اظهار داشت: طبیعتا اساتید و دانشجویانی که برای زیارت این مناطق راهی محورهای عملیاتی دوران دفاع مقدس می گردند، با دیدن و مشاهده این آثار به جای مانده از آن روزها، به عمق ایثار و مظلومیت شهداء پی برده و در می یابند که امنیت امروز را مدیون کسانی هستیم که در آن روزهای سخت و پر تلاطم، جان خود را بر کف اخلاص نهاده و همه چیز خود را فدای آب و خاک و دین و انقلاب خویش نمودند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادامه داد: حضور راویان فتح در این بازدید، باعث شد تا تصویر ملموس تر و واضح تری از روزهای دفاع مقدس در ذهن زائرین این سفر نقش ببندد و حال و هوای بروزتری از آن روزگار را درک نمایند.

در همین رابطه دکتر محمدرضا سمائی نیز گفت: حضور بیش از ۲۰ عضو هئیت علمی و نزدیک به ۱۸۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این سفر معنوی، قطعا تاثیرات عمیق خود را در سطح دانشگاه خواهد گذاشت و بزودی شاهد تاثیرات معنوی این زیارت خواهیم بود.

مشاور عالی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه ادامه داد: یکی از برنامه های اجراء شده در این برنامه، روز مشترک اساتید و دانشجویان دانشگاه بود که حال و هوای بسیار خوب معنوی و مودت فراوانی را در میان اساتید و دانشجویان ایجاد کرد.

سمائی از برگزاری نشست شورای فرهنگی اساتید در این سفر یاد کرد و افزود: یکی از نقاط قوت این برنامه فرهنگی، برگزاری نشست هم اندیشی شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه، در شهر اهواز بود که در این نشست، تصمیمات خوب و تاثیرگذاری به تصویب رسید که یکی از این مصوبات، تقویت و تشدید اجرای سفرهای راهیان نور در مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور در فصول مناسب سال بود تا انشاالله از این طریق، سالیانه تعداد بیشتری از دانشگاهیان را روانه این مناطق سراسر نور نمائیم.

استاد رشته بهداشت محیط دانشگاه ادامه داد: بزودی و با تغییر فصل و شرایط آب و هوایی     مناسب تر، انشاالله سفر راهیان نور در محورهای عملیاتی دفاع مقدس در غرب کشور را برنامه ریزی خواهیم نمود.

اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سفری ۵ روزه در قالب سفر راهیان نور، از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در شهرهای جنوبی آبادان، خرمشهر، اهواز، دوکوهه، طلائیه، هویزه و چند منطقه دیگر بازدید نمودند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.