یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵

رئیس سازمان امور دانشجویان؛

توجه ویژه فدراسیون دانشگاهی به اعزام دختران دانشجو

صدیقی

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در اعزام‌های ورزش دانشجویی به مسابقات بین‌المللی، دختران به موفقیت‌های خوبی دست یافته‌اند و فدراسیون دانشگاهی به اعزام دختران دانشجو توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش مفدا به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ، مجتبی صدیقی  در مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و دست اندرکاران رویدادهای بین المللی ورزش دانشجویان عنوان کرد: در اعزام‌های ورزش دانشجویی به مسابقات بین‌المللی دختران به موفقیت‌های خوبی دست یافته اند و فدراسیون دانشگاهی به اعزام دختران دانشجو توجه ویژه‌ای دارد و در رشته‌های اعزامی چنانچه محدودیتی برای دختران وجود نداشته باشد در اولویت اعزام قرار خواهند گرفت.

وی ضمن تاکید بر موفقیت‌های به دست آمده در ورزش دانشجویان در سال ٩٧، اظهار داشت: امسال توفیقات خوبی در مسابقات جهانی و آسیایی کسب کردیم که امید داریم به رغم کمبود و محدودیت امکانات در سال آینده، به موفقیت‌های خوبی در یونیورسیاد دانشجویی نیز دست یابیم.

صدیقی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در بخش ورزش دانشجویی گفت: امسال المپیاد ملی در دانشگاه شیراز با حضور ٦ هزار دختر و پسر برگزار شد و شماری از دانشجویان به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام شدند.

صدیقی افزود: سال آینده در کنار یونیورسیاد دانشجویی المپیاد رقابت‌های ورزش همگانی در کشور نیز برگزار می‌شود که مسابقات دختران در دانشگاه الزهرا و پسران در دانشگاه بوعلی همدان خواهد بود.

صدیقی با تاکید بر اینکه سازمان امور دانشجویان و وزارت علوم افزون بر ورزش دانشجویی به ورزش همگانی نیز توجه دارند، افزود: در سطح دانشگاه‌ها باید فضای مورد نیاز ورزشی در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

وی به افزایش سرانه ورزشی دانشگاه‌ها اشاره کرده و گفت: امسال سرانه فضاهای باز ورزشی در دانشگاه ها به ٢ متر و فضاهای بسته به ١ متر و ٥ سانت افزایش یافت. 

رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: تمامی دانشگاه‌ها باید از سرانه مورد نظر در فضاهای باز و بسته دانشگاهی برخودار باشند چنانچه هریک از دانشگاه‌ها چنین امکانی نداشته باشند، باید یکسان سازی لازم صورت گیرد.

صدیقی تصریح کرد: دانشگاه‌های بزرگ تهران که بدنه جدی آموزش عالی به شمار می‌روند باید امکانات مجهزی در حوزه ورزش داشته باشند.

صدیقی در ادامه به لزوم ورود زیربخش‌های دانشگاهی و ورزشی به حوزه اعزام‌ها به ویژه مسابقات آسیایی اشاره و عنوان کرد: سیاست ما بر این است که اعزام به رقابت‌های آسیایی به زیربخش ها واگذار شود.

معاون وزیر علوم از ایجاد ٢٧ زمین چمن مصنوعی با همکاری صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه‌ها در سال ٩٧ خبر داد و گفت: چند دانشگاه باقی مانده نیز تا سال آینده به زمین تجهیز می‌شوند.

وی گفت: تاکید دیگر در حوزه ورزش دانشجویی بر تجهیز خوابگاه‌های ملکی دانشگاه‌ها به اتاق های تندرستی است و در صورتی که خوابگاه ملکی هر دانشگاهی به این اتاق ها تجهیز نشوند،تا سال آینده باید اقدامات صورت گیرد.
صدیقی افزود: ورزش تفریح نیست بلکه بخش اصلی است که موجب شور و نشاط در جامعه شده و در پایه گذاری نسل های آینده جامعه نقش موثری دارد.

در پایان این مراسم از ورزشکاران ، مربیان تیم های تیراندازی ، کاراته ، بسکتبال ، سنگ نوردی ،پاورلیفتینگ ، ووشو و بسکتبال ۳در ۳ که موفق به کسب افتخار آفرینی برای کشورمان شده اند با اهدای لوح و جوایز نقدی  تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.