یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰

تشکیل جلسه مجمع شورای صنفی دانشجویی و بررسی مشکلات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

تشکیل جلسه مجمع شورای صنفی دانشجویی و بررسی مشکلات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

مجمع شورای صنفی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و تمامی اعضا این شورا در سالن کنفرانس پردیس برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر، این مجمع با موضوعاتی چون تغذیه ،خوابگاه ، حمل و نقل و تربیت بدنی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیران بخش های مختلف معاونت و اعضای شورای صنفی برگزار و مسولان پاسخگوی سوالات و درخواست نمایندگان دانشجویان بودند.

در ابتدا زهرا ابراهیمی دبیر کمیته تغذیه با بیان مشکلاتی؛ نظیر بهداشت ظروف و ارائه مستندات در این خصوص، تقاضای خرید ماشین ظرفشویی را مطرح کرد.

در پاسخ موارد مطرح شده اسماء خالدی مسوول اداره تغذیه دانشگاه با اظهار به اینکه منابع مالی محدود است و باید نیاز ها الویت بندی شود قول خرید کانتر گرم و خشک برای گرم ماندن غذا و چینی شدن ظروف دانشگاه سایت شهر را داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن ابراز امیدواری از ارتباط موثر بین دانشجویان و معاونت فرهنگی و دانشجویی، شورای صنفی را پل ارتباطی بین دانشجو و مسوولان دانشگاهی دانست و دانشجویان را به عدم پیش داوری دعوت کرد و شورای صنفی و معاونت را همراه و هم هدف برشمرد.

در ادامه دکتر اکرم فرهادی ساخت سینک جدید را بعنوان راهکار دیگر در جهت رفع مشکل عنوان کرد.

دبیر دانشجویی کمیته تغذیه همچنین درخواست اجازه بازیدید سر زده از آشپزخانه سلف را مطرح کرد.  دکتر فرهادی با بیان اطمینان از بهداشت و رعایت قوانین در آشپزخانه اجازه بازدید با هماهنگی اداره تغذیه را به این کمیته داد.

دومین موضوع مورد بحث حمل و نقل دانشجویی بود که این روز ها به گفته دبیر این کمیته حال و روز خوشی ندارد! هاشمی مسوول این کمیته با ارائه لیستی از تمامی مسیر ها و زمان های مورد نیاز دانشجویان برای رفت و آمد؛ به کم بودن اتوبوس ها در زمان های پیک استفاده از سرویس ها اشاره کرد.

کشاورز مسوول امور عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی، دلیل این کمبود را نداشتن راننده عنوان کرده و قول پیگیری این مسئله را در سطوح بالاتر داد .همچنین هاشمی با اشاره به شکایات دانشجویان خوابگاه صدف از پوشش ندادن فوق برنامه ها توسط تیم حمل و نقل، درخواست همکاری بیشتر در این زمینه را داشت.

سپس دکتر فرهادی در برابر اظهارات تمامی دبیران در رابطه با رفتار سرپرستان خوابگاه ها،  اجرای قانون همراه با احترام را اصل اساسی برشمرد و قول اصلاح این روند و تایید دوباره این اصل به سرپرستان خوابگاه ها را داد.

در بخش دیگر این نشست موضوع خوابگاه ها مطرح شد؛  نجاری دبیر خوابگاه سینا از مشکل عدم آنتن دهی اینترنت به علت وجود آسانسور گفت و در ادامه به نیازمندی های این خوابگاه از جمله  ۱۲ کولر اشاره کرد. مسعود صداقت مدیر دانشجویی خرید کولر را از اولویت های معاونت در این خصوص برشمرد و قول پیگیری سریع و حل آن تا فروردین ۹۸ را داد.

در ادامه بحث خوابگاه ها فاطمه اژدهاکش دبیر خوابگاه پردیس ۲ با توجه به شکایت های کتبی و شفاهی خوابگاهیان مبنی بر سرد شدن ناگهانی آب حمام به علت ظرفیت کم آبگرمکن ها و تعداد محدود آنها، در خواست خود را مبنی بر خرید آبگرمکن های جدید مطرح کرد.

وی همچنین درخواستی کتبی با موضوع عوض کردن خوابگاه انتخابی برای مهمانان نوروزی را به مسوولان تحویل داد. این درخواست امضاء ۲۵۰ دانشجوی ساکن این خوابگاه ها را همراه داشت. (به گفته دانشجویان؛ در سال های اخیر فقط از پردیس ۲ به عنوان خوابگاه اسکان نوروزی استفاده شده و موجب آزردگی هر ساله جمعی از آنها بوده است.)

معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیر دانشجویی به لزوم مطرح شدن این موضوع و درخواست در شورا تاکید کرده و زمان اعلام نتیجه را هفته های بعدی اعلام نمودند.

سپس رنجبر مسول کمیته تربیت بدنی به تعیین تکلیف قرارداد استخر و وضعیت فعالیت سالن ورزشی در روز های پنج شنبه و جمعه اشاره کرد. کمالی رییس اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی خبر از اضافه شدن روز های پنج شنبه و جمعه به زمان سالن ورزشی داد و ساعت استفاده از این سالن ها را  ۱۷_۱۹ برای خانم ها و ۱۹_۲۱ برای آقایان  عنوان کرد. وی همچنین از تشکیل انجمن ورزش خبر داد و افزود این انجمن می تواند همراهی برای شورای صنفی و حل مشکلات آن در حوزه ورزش دانشجویان باشد.

در پایان دکتر فرهادی با اشاره به رفع مشکلات دانشجویان در این زمینه اظهار داشت: اداره تربیت بدنی در حال رایزنی با مسولان استخر برای نیم بها کردن هزینه و کمک به دانشجویان هستند(هزینه ازاد ۱۴۰۰۰ نیم بها ۷۰۰۰ سهم دانشجو ۳۵۰۰) که تا فروردین ماه نتیجه آن اعلام خواهد شد.

گزارش: فاطمه اژدهاکش

عکس: فائزه عبدپور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.