یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴

همزمان با سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور ؛

مرحله اول "المپیاد علمی کشوری اتاق عمل" در دانشگاه علوم پزشکی فسا اجرا شد

اتاق عمل فسا

با حمایت های معاونت های آموزشی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، مرحله اول " المپیاد علمی کشوری اتاق عمل" همزمان با سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی فسا به همت انجمن علمی تکنولوژی اتاق عمل برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا،  با حمایت های معاونت های آموزشی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، مرحله اول " المپیاد علمی کشوری اتاق عمل" همزمان با سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی فسا به همت انجمن علمی تکنولوژی اتاق عمل برگزار شد.

دکتر اکرم اعرابی دبیر کمیته برنامه ریزی و ارزشیابی رشته تکنولوژی اتاق عمل در حاشیه اولین آزمون علمی بیان داشت:  برای اولین بار آزمون علمی دانشجویان تکنولوژی اتاق عمل در سراسر کشور برگزارشد.  با توجه به این که در این آزمون با استقبال بی نظیری از دانشجویان (بالغ بر ۹۰۰ دانشجو مقطع کارشناسی) مواجه شدیم علی الخصوص حوزه امتحانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که در میان سایر دانشگاه بیشترین تعداد شرکت کننده را داشتند ابراز خرسندی دارم.

وی ادامه داد: بادیدن همکاری ها و همدلی های دانشجویان علی الخصوص بچه های انجمن علمی دانشجویی کشوری که به صورت داوطلبانه، مشتاقانه وبدون هیچ چشم داشتی در جهت ارتقا حرفه و رشته تلاش وکارشبانه روزی انجام می دهند واقعا به خودمان می بالیم و افتخار می کنیم به داشتن همچین دانشجویانی تلاشگر و امیدواریم سال های آینده این آزمون را با کیفیت وشرایط بهتر برگزارکنیم.

دکتر اعرابی گفت: سعی می کنیم که از تجربیات آزمون مرحله دانشگاهی که امروز در سراسر کشور برگزار گردید به عنوان یک دورنما و راهنما درجهت هرچه بهتر برگزارشدن آزمون مرحله کشوری به نحو احسنت  استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم گریزی به مقایسه آزمون علمی امروز و کنکور آزمایشی ارشد رشته تکنولوژی اتاق عمل بزنیم؛ درواقع مواد امتحان آزمون ارشد وسیع ولی آزمون امروز مواد امتحانی محدود به ۳ مبحث خاص بود که ازاین نظر قابل قیاس نمی باشند. در آزمون ارشد سعی می شود که سوالات به گونه ایی کاربردی وکیس ریپورت طراحی شود تا یک دانشجوی ارشد را از لحاظ تصمیم گیری در موقعیت های مختلف و قدرت تجزیه و تحلیل ارزیابی کند درواقع سوالات به گونه ایی چارچوب مند طراحی می شود تا همه افراد را مورد سنجش قرار دهد.
اما در آزمون امروز سطح سوالات متوسط روبه دشوار و حتی دشوار طراحی شده بود به گونه ایی که ضریب دشواری آن از سوالات آزمون ارشد به مراتب بالاتر بود همچنین ضریب دشواری آزمون در مرحله کشوری به مراتب از مرحله دانشگاهی، بالاتر خواهد بود.
دبیر کمیته برنامه ریزی و ارزشیابی رشته تکنولوژی اتاق عمل ادامه داد: یکی از مشکلاتی آزمون امروز زمان تاریخ برگزاری بود که بعضا منجر به غیبت دانشجویان داوطلب در آزمون شد که آن شاالله تلاش خواهیم کرد که در سال های آینده آزمون را در روزهای تعطیل پنج شنبه و جمعه برگزار تا دانشجویان با مشکلاتی ازقبیل آموزشی و مداخلات کلاسی مواجه نشوند؛ ان شاالله.

درپایان برای همه دانشجویان عزیز آرزوی توفیق روزافزون و پیروزی در تمام مراحل زندگی دارم.

گفتنی است که پاسخنامه شرکت کنندگان این آزمون به انجمن کشوری اتاق عمل ارسال گردید و پس از تصحیح پاسخنامه ها و تعیین نفرات برتر دانشگاه، این افراد در مرحله کشوری به رقابت می پردازند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.