یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶

وزیر بهداشت عنوان کرد؛

آغاز تحقیقات گسترده دانشگاههای علوم پزشکی درباره محصولات تراریخته

گیاه

وزیر بهداشت گفت: به عنوان وزیر بهداشت بحث تراریخته را رد یا تأیید نمی‌کنم. در این زمینه با دانشگاه‌های علوم پزشکی کار تحقیقاتی گسترده‌ای را آغاز کرده‌ایم.

به گزارش مفدا گیلان به نقل از مهر، دکتر سعید نمکی امروز در نشست خبری در وزارت بهداشت درباره محصولات تراریخته و موضع وزارت بهداشت در این زمینه گفت: در رابطه با محصولات تراریخته هنوز کل دنیا در میان نزاع مخالفان و موافقان آن به یک پاسخ منطقی نرسیده است که من به عنوان وزیر بهداشت بتوانم در این زمینه موضع گیری کنم.

وی افزود: رد یا پذیرش این موضوع را نمی‌توان با قطعیت عنوان کرد و بین علمای این دو حوزه نزاع وجود دارد. ما باید از همکاران علمی خود جواب منطقی دریافت کنیم و بعد نظر بدهیم.

نمکی خاطرنشان کرد: اینکه ما در کشوری با آب محدود قرار داریم، زمین‌های شور داریم و یا اینکه چه نوع کشت برای کشاورزی نیاز داریم تا بتوانیم بهره وری بالاتری داشته باشیم باید در ارتباط با موضوعات تراریخته مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: به عنوان وزیر بهداشت بحث تراریخته را رد یا تأیید نمی‌کنم بلکه اجازه دهید که یک تیم علمی به صورت بیطرفانه درباره این موضوع تحقیق کند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: وزیر بهداشت باید به سلامت مردم توجه کند و در این زمینه با دانشگاه‌های علوم پزشکی کار تحقیقاتی گسترده‌ای را در این زمینه آغاز کرده‌ایم که در صورت استخراج نتایج، آن را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و اینکه از قول وزارت بهداشت گفته شده است کهتراریخته بی ضرر است، یادآور شد: من به ریاست سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کردم که وزارت بهداشت در خصوص ضرر یا بی ضرری محصولات تراریخته هیچ نظری را قطعی اعلام نکرده است.

نمکی تاکید کرد: اجازه بدهید بر اساس کار علمی و تحقیقاتی به یک پاسخ قانع کننده درباره محصولات تراریخته برسیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.