جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

در گفتگو با مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

کاروان ورزشی پسران از بین ۵۹ تیم شرکت کننده در این المپیاد توانست در رشته دارت سهمیه ورزشکار الیت را کسب نماید

حضور دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درالمپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور

شرکت کاروان ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در چهارمین المپیاد همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاههای علوم پزشکی کشور در خزر آباد ساری

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ "یاسر طهماسبی"  مسئول اداره تربیت بدنی دانشگاه درگفتگو با خبرنگار مفدا گفت: در این دوره از مسابقات که از یکم الی ششم اسفندماه برای دختران و از تاریخ دهم الی ۱۶ اسفند ماه در مجتمع صندوق رفاه خزرآباد برگزار شد؛  دانشگاه های مختلف می توانستند در ۸ رشته داژبال، روبیک، طناب کشی ،طناب زنی، دارت، فوتبال رومیزی آمادگی جسمانی و فریزبی شرکت کنند.

اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در مهر ماه سال جاری جهت شرکت در ۶ رشته اعلام آمادگی کرد که در این دوره از مسابقات ۴ نفر از دانشگاه در ۲ رشته دارت و فوتبال رومیزی جهت کاروان دختران و ۴ نفر در ۲ رشته دارت و فوتبال رومیزی جهت کاروان ورزشی پسران شرکت کردند، کاروان ورزشی دختران دانشگاه از بین ۵۵ دانشگاه شرکت کننده توانستند تا مرحله یک هشتم نهایی مسابقات صعود کرده و  سهمیه صعود مستقیم سال آینده را کسب کنند. کاروان ورزشی پسران  از بین ۵۹ تیم شرکت کننده در این المپیاد توانست در رشته دارت سهمیه ورزشکار الیت را کسب نماید.

وی در ادامه افزود؛ طرح جامع ورزش همگانی در وزارت بهداشت از  سال ۹۵ آغاز شده است، یکی از اقدامات وزارت بهداشت در راستای این طرح جامع، برگزاری مستمر المپیاد ورزش‌های همگانی است. تا بدین وسیله دانشجویانی که به هر دلیل نمی توانند در ورزشهای قهرمانی شرکت نمایند فرصت شرکت در تورنمنت های کشوری و نشان دادن استعدادهای خود را داشته باشند. تا  از این روش که در این ۴ سال  موفقیت آمیز هم بوده است، ورزش همگانی به فلسفه خود که همان همگانی شدن در بین همه دانشجویان می باشد نزدیکتر شود. هدف از برگزاری چنین المپیادهایی نهادینه کردن ورزش همگانی جهت دانشجویان  دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشد.

گفتنی است؛  این رویداد بزرگ ورزشی با حضور ۷۳۵ ورزشکار، ۸۸ مربی و ۱۳۸ سرپرست، تعداد دانشگاه های علوم پزشکی حاضر درمسابقات ۵۵ دانشگاه، تعداد ورزشکاران در  ۸ رشته و تعداد داوران حاضر در المپیاد ۷۴ داور در روزهای یکم الی ششم اسفندماه ۹۷  جهت دانشجویان دختر  و همچنین  با حضور ۸۴۲ ورزشکار، ۸۸ مربی،۱۴۳ سرپرست ،۸۳ داور تعداد   ۵۹ دانشگاه  و ۸ رشته  ورزشی جهت دانشجویان پسر از ۱۰ الی ۱۶ اسفند ماه در خزر آباد ساری برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.