چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶

اعزام کاروان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناطق جنگی جنوب

راهیان نور هرمزگان

همزمان با بزرگداشت روز شهدا، کاروان دانشجویی راهیان نور دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناطق جنگی جنوب کشوراعزام شدند.

اعزام کاروان دانشجویان  دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناطق جنگی جنوب

همزمان با بزرگداشت روز شهدا، کاروان دانشجویی راهیان نور دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناطق جنگی جنوب کشوراعزام شدند.

به گزارش مفدا هرمزگان ؛ رئیس دفتر نهادمقام معظم رهبری دردانشکاههای استان هرمزگان با اشاره به اینکه این سفر بسیار ارزشمند و معنوی است، گفت: همه به شهدا مدیون هستیم، چون شهدا جان خود، که گرانبهاترین سرمایه انسان است را در راه خدا و برای اقتدارو امنیت وطن فدا کرده اند.

حجت الاسلام "سیدعباس تقوی" در مراسم بدرقه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناطق جنوب کشور اضافه کرد: شما دانشجویان این سفر را باید غنیمت بشمرید زیرا یک فرصتی برای بازشناسی دوباره انسان در چنین سرزمین معنوی است.

تقوی اضافه کرد: تمام سرزمین مناطق جنگی به قطره قطره خون شهدا آغشته شده است و این شهدا بودند که افتادند تا ما ها امروز بایستیم و در سایه امنیت و اقتدار ملی بتوانیم کسب علم و دانش نماییم.

وی با اشاره به اینکه سفرهای راهیان نور دانشجویی با حال و هوای خاصی همراه است،اظهارکرد: شما دانشجویان در راه کسب علم و دانش و ترویچ فرهنگ شهادت باید از شهدای انقلاب و دفاع مقدس الگوگیری نمایید.

تقوی تشریح کرد: چنین سفری همراه با دعوت خدایی است و لحظه های این سفرهمراه با حس معنوی است و چنین سفرهای همراه شدن با شهداست .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در بین دانشجویان اعزامی  راهیان نور در عنوان کرد: خوشبختامه اردوهای راهیان نور ثمره فرهنگی خوبی برای حوزه دانشجویی داشته است به طوری که مشارکت دانشجویان بسیار بالا می باشد.

دکتر "عبدالعظیم نجاتی زاده" افزود: دانشجویان در این اردوها  می توانند سفیران ترویج و فرهنگسازی ارزشهای دفاع مقدس باشند و با اندیشه های جوانان نسل دفاع مقدس که از وطن دفاع کردند، آشنا شوند.

نجاتی زاده افزود: اجرای برنامه های فرهنگی دانشجویان دراردوی راهیان نور همیشه بسیارجذاب و ارزشمند بوده و مورد استقبال همه قرارگرفته است.

وی بیان کرد: در این دوره 120نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با سه دستگاه اتوبوس به مناطق جنگی جنوب اعزام شدند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.