چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹

کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

حدود ۳۰ درصد دانشجویان دانشگاه عضو انجمن‌های علمی هستند

847

کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از عضویت حدود ۳۰ درصد از دانشجویان دانشگاه در انجمن‌های علمی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا ایلام، "احسان عباسی" در مصاحبه با خبرنگار مفدا اظهار داشت: آغاز فعالیت انجمن‌های علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام، از مهرماه سال ۹۵ و با تعداد ۹ انجمن تا آخر سال ۹۶ بوده است.

وی ادامه داد: از آغاز سال تحصیلی ۹۷ تعداد انجمن‌های علمی به ۱۶ و تعداد اعضای این انجمن‌ها به ۷۵۰ نفر افزایش یافته است که این رقم حدود سی درصد دانشجویان دانشگاه را تشکیل می‌دهد.

عباسی درباره فعالیت‌های این انجمن‌ها گفت: انجمن‌های علمی در سال ۹۷ حضور فعالی در اردوهای جهادی و کمپین‌های مبارزه با بیماری‌ها داشتند و همچنین اجرای دوره‌های آموزش به بیماران بستری پس از جراحی، از جمله کارهای مفید انجمن‌های علمی بوده که باعث عدم ایجاد عفونت در بیماران بعد از ترخیص می‌گردد و هدف آن کاهش هزینه‌های بیمار و هزینه‌های دولتی بود.

کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام همچنین اضافه کرد: در حال حاضر انجمن‌های علمی دندانپزشکی، مهندسی بهداشت حرفه‌ای، مهندسی بهداشت محیط، اتاق عمل و پزشکی، از انجمن‌های فعال و صاحب ایده محسوب می‌شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.