چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱

با معرفی کارشناسان بخش های مختلف معاونت فرهنگی:

نشست هم اندیشی نمایندگان انجمن های علمی، نشریات و کانون ها با جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی برگزار شد

انجمن علمی جانشین فرهنگی

عصر روز یکشنبه نوزدهم اسفندماه دفتر معاونت فرهنگی و امور دانشجویی میزبان نمایندگان و دبیران انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان بود تا اولین نشست با حضور دکتر محمدی؛ جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی را برگزار کنند.

به گزارش مفدا زنجان اولین جلسه ی دکتر محمدی با نمایندگان انجمن های علمی و کانون های فرهنگی و دانشجویی در ساعت ۶ عصر روز یکشنبه آغاز و تا ۸ شب ادامه داشت و طی آن ضمن معارفه و آشنایی با یکدیگر در خصوص برنامه های سال آینده و همچنین تحقق برنامه ها و اهداف پیش بینی شده به تبادل نظر و بیان نظرات و پیشنهادات پرداختند.

دکتر مصطفی محمدی جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی ضمن تبریک و خوش آمدگویی به حاضرین گفت: «برگزاری نشست های دوره ای، مشارکت فعال در ایده سازی، ایده پردازی، تدوین و اجرای برنامه ها، ارائه برنامه سالیانه برای انجمن ها و کانون های دانشجویی؛ زمینه را برای تحقق بیش از پیش اهداف و وظایف پیش بینی شده فراهم می کند». وی افزود: «وظیفه و تکلیف ماست تا از تشکیل و تقویت و توسعه فعالیت کانون های فرهنگی و هنری، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی با تمام توان حمایت کنیم». و تاکید کرد. «در این راستا ضرورت دارد تا این نشست های دوره ای را به طور منظم داشته باشیم و شما عزیزان هم مشارکت فعال در تدوین و اجرای برنامه ها داشته باشید».

مدیر فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی از فعالان انجمن های علمی و کانون های فرهنگی و نشریات درخواست کرد تا برای سال ۹۸ برنامه های خودشان را پیشنهاد کرده و ارائه دهند. وی حضور فعال، پررنگ و موثر دانشجویان در انجمن های علمی و کانون های فرهنگی را خواستار شد و گفت: «فعالیت های شما بستر و زمینه را برای ارتقای فرهنگ سلامت و توسعه جهاد علمی و کار حرفه ای در حوزه سلامت و همچنین کارتیمی و گروهی به عنوان یک ضرورت بسیار جدی و افزایش مهارت های فردی و اجتماعی و حرفه ای فراهم می کند».

در ادامه ی جلسه هر یک از حاضران به معرفی خود و بیان مشکلات و دیدگاه هایشان در زمینه های مختلف پرداختند. نمایندگان انجمن های علمی و کانون های فرهنگی و هنری به موضوعاتی از قبیل تامین فضای فیزیکی، اختصاص اعتبار مجزا برای کانون ها و انجمن ها، برگزاری منظم نشست های دوره ای با حضور مدیر مدیر فرهنگی و جانشین، تعامل بیش از پیش در بین انجمن های علمی جهت پیشگیری از انجام فعالیت های موازی و برزاری برنامه های مشترک، حمایت از انجمن ها برای برگزاری فعالیت در حوزه علمی و فرهنگی، برگزاری جلسه مشترک با معاونین پژوهشی و بهداشت جهت استفاده از منابع پژوهشی و امکانات آن معاونت ها از جمله مطالبات دانشجویان بود که در این جلسه مطرح شد.

دکتر محمدی در لابلای صحبت ها و در ازای هر پیشنهاد و گلایه دانشجویان به بیان توضیحات پرداخته و راهکارهای لازم برای تقویت همکاری ها را ارائه کرد. وی گفت: «ما و شما که البته هدف مشترکی داریم باید تلاش کنیم تا دانشجویان را بیش از پیش جذب فعالیت های علمی و هنری و فرهنگی کنیم این کار باعث می شود تا دانشجویان از دوران تحصیل بهترین استفاده را داشته باشند و جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی، که در کمین دانشجویان قرار دارد را، بگیرد». وی این قول را به دانشجویان داد که سعی می کند شرایط را برای فعالیت دانشجویان در قالب­های قانونی از قبیل تشکل­ها و کانون های فرهنگی و هنری و انجمن های علمی و نشریات و ... تسهیل و تسریع کند. برای همین منظور دکتر محمدی کارشناسان هر حوزه را معرفی کرد تا همواره در کنار و دسترس دانشجویان باشند. رسولی؛ کارشناس انجمن های علمی، جوزی؛ کارشناس فرهنگی و هنری و رضایی؛ کارشناس جشنواره های فرهنگی و هنری معرفی شدند تا فرایند کار و آیین نامه ها و شیوه نامه های مربوطه را به دانشجویان منتقل کرده و در تعامل دائمی و نزدیک با آنها باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.