چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸

اعتماد به نفس تلاش ومقاومت مهم ترین تفاوت یک ورزشکار با افراد عادی است

1

مصاحبه با امیر حسین حسینی، دانشجوی رشته داروسازی و یکی از مدال آوران چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویا پسر.

اعتماد به نفس تلاش ومقاومت مهم ترین تفاوت یک ورزشکار با افراد عادی است کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی که اسفند امسال در ساری برگزار گردید موفق به کسب مقام سوم این رقابتها شد در همین راستا مفدا تبریز با امیر حسین حسینی یکی از مدال آوران کاروان المپیاد به مصاحبه پرداخته است که در زیر میخوانیم.

۱- خودتان را معرفی کنید و در این مسابقات چه مقامی کسب کردید؟

با سلام میر امیر حسین حسینی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز رشته تحصیلی داروسازی . توانستم در این دوره از مسابقات ورزش های همگانی دانشجویان علوم پزشکی کشور مقام سوم در ایتم حل مکعب روبیک را بدست بیاورم.

٢- در خصوص سابقه ورزشیتان را توضیحاتی را بفرمایید؟

من تقریبا ٦ساله که این ورزش همگانی رو دنبال میکنم و ٤ سال است که به صورت حرفه ای پیگیر آن ‌هستم.

٣- در دوره قبلی شرکت کرده بودید؟

خیر دوره قبلی نبودم چون ورودی ٩٧ دانشگاه هستم و امسال اولین سالی بود که شرکت کردم.

٤- سطح مسابقات چطور بود؟

سطح مسابقات خوب و استاندارد بود و ورزشکاران حرفه ای از شهر های مختلف آمده بودند ولی به طور کلی سطح مسابقه پایین تر از مسابقات رسمی روبیک هست که در ایران برگزار میشود این رشته برای ورزشکاران در مسابقات ورزش های همگانی جای پیشرفت زیادی دارد و هنوز به حد ایده آل خود نرسیده است

۵- حمایت دانشگاه را چطور ارزیابی کردید؟

حمایت دانشگاه خوب بود .هم حمایت مالی و هم حمایت عاطفی خوبی داشت و من به طور کلی راضی بودم.

۶-میزبانی مسابقات را چطور دیدید؟

میزبان این دوره از مسابقات شهر خزرآباد ساری بود که خیلی خوب مسابقه را برگزار کردند و من کم و کسری آنچنانی در این مسابقات ندیدم .در این دوره هم ورزشکاران و هم کادر اجرایی نظم خوبی داشتند و این باعث میشد کار ها در زمان خودشان انجام بشود و به صورت زیبا اجرا شود.

۷-ورزش چه تاثیری در زندگی تان داشته است؟

روبیک تاثیر زیادی در زندگی من داشت و مثل ورزش های دیگر مطمعنا تاثیر مثبت دارد .چون این رشته مثل شطرنج بیشتر فکری است پس بیشتر ذهن را درگیر میکند تا جسم .این رشته قدرت استدلال را بالا میبرد و حتی حافظه را نیز درگیر خود میکند. روبیک همیشه قسمتی از زندگی من بوده با وجود اینکه هیچوقت به آن آنچنان جدی نگاه نمیکنم و از اول کار که شروع کردم تا بحال و حتی در آینده این رشته بیشتر برای من جنبه ی سرگرمی دارد و با علاقه آنرا دنبال میکنم نه با استرس اینکه چقدر در این رشته بهتر باشم و پیشرفت بکنم.

۸-به غیر از ورزش چه فعالیت های دیگه ای هم انجام میدهید؟

به غیر از ورزش روبیک بیشتر دوست دارم تمرکزم را روی درس هام بزارم .البته سایر ورزش ها مثل شطرنج یا بسکتبال را نیز به صورت غیر حرفه ای دنبال میکنم ولی به طور کلی به غیر از ورزش بیشتر تمرکزم روی تحصیل رشته مورد علاقم است.

۹-به نظر شما مهم ترین فرقی که یک ورزشکار با بقیه داره چی هست؟

مهمترین فرق رو میتونم بگم اینه که کسی که توی ورزش مورد نظرش حرفه ای شده با جمله (من میتوانم)شروع کرده و روی عهدی که در اول با خودش بسته ایستاده است.ورزشکار مقاومت میکند تلاش میکند هیچوقت از وضعیت فعلی خود راضی نیست و دوست دارد هر رو تلاشش را بیشتر بکند تا به مراتب بالاتری دست یابد .شاید همین اعتماد به نفس و مقاومت و تلاش مهمترین فرق بین یک ورزشکار حرفه ای با سایر افراد باشد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.