یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶

کوهپیمایی کوهنوردان دانشگاه در کاسه تراشان شهرستان داراب

صعود به کاسه تراشان

تیم کوهنوردی و طبیعت گردی دانشگاه از معدود گروههای کوهنوردی در شیراز و سطح استان می باشد که از زمان تاسیس تا کنون توانسته برنامه های متفاوتی در زمینه دره نوردی، غارنوردی، حضور اعضای گروه درکوهپیمایی و انجام تمرینات آمادگی هفتگی در طول سال و فتح قلل مختلف در استان و کشور را با موفقیت اجرا نماید.

بنابه گزارش مفدا شیراز، گروه کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طی برنامه از پیش تعیین شده ای به منطقه کاسه تراشان در استان فارس عزیمت کردند.

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این باره گفت: برنامه کوهپیمایی تیم کوهنوردی دانشگاه و اعزام کوهنوردان به کاسه تراشان، براساس تقویم ورزشی مصوب سالیانه مدیریت تربیت بدنی دانشگاه و با توجه به اجرای تمرینات هفتگی گروه برگزار گردید.

دکتر حیدر صفرپور ادامه داد: تیم کوهنوردی و طبیعت گردی دانشگاه از معدود گروههای کوهنوردی در شیراز و سطح استان می باشد که از زمان تاسیس تا کنون توانسته برنامه های متفاوتی در زمینه دره نوردی، غارنوردی، حضور اعضای گروه درکوهپیمایی و انجام تمرینات آمادگی هفتگی در طول سال و فتح قلل مختلف در استان و کشور را با موفقیت اجرا نماید.

وی اظهار داشت: در استان پهناور فارس، طبیعت  کوهستانی و مناطق بسیار زیبا، دیدنی و بکر     وجود دارد که با توجه به زندگی صنعتی امروز، شهروندان میتوانند همراه با خانواده، یا در قالب گروههای ورزشی و با مطالعه و اطلاعات قبلی و نیز همراهی مربی و راهنمایان مجرب و دارای مجوز رسمی، جهت تفریح و فعالیت بدنی از نعمت های بی نظیرآفریدگار بهره مند گردند و عظمت و لطف پروردگار را در طبیعت و درکنار چشمه ها و کوه ها مشاهده نمایند.

کاسه تراشان در اطراف شهرستان داراب واقع گردیده و دارای طبیعتی بکر، آبشار فصلی، انواع گیاهان دارویی و غذایی نظیر آویشن بوده و در فصل پائیز و زمستان هوا دراین منطقه سرد می باشد.

سرپرستی این گروه ۱۵ نفره را آقای صالح حدائق، مسئول فنی آقای فرهاد جهانشاهی و راهنمایی گروه را آقای شادپور روحانی عهده دار بودند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.