چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳

برگزاری کارگاه آموزش کاربردی تفسیر نوار قلب در دانشکده علوم پزشکی مراغه

کارگاه تفسیر نوار قلب

کارگاه آموزش ECG " تفسیر نوار قلب " توسط واحد علمی بسیج دانشجویی در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد .

به گزارش مفدا مراغه ، کارگاه ECG   "تفسیر نوار قلب " در معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه توسط واحد علمی بسیج دانشجویی و با تدریس دکتر فرید اعلایی متخصص طب اورژانس و معاون آموزشی ، پژوهشی و دانشجویی برگزار شد .

الکتروکاردیوگرافی (ECG )  تأثیر عمیقی بر پزشکی داشته و بهره گیری از آن در تشخیص به موقع بسیاری از مشکلات قلبی کمک شایانی نموده است. اما نکته مهم برخورداری از مهارت کافی برای تشخیص ECG غیر طبیعی و شناخت اختلالات موجود در آن در راستای تشخیص بیماری است. بنابراین یادگیری خواندن و تفسیر ECG برای پزشکان لازم و ضروری است که به نوبه خود اهمیت آموزش صحیح و به موقع ، نحوة خواندن و تفسیر ECG برای دانشجویان پزشکی را مطرح میسازد.

سعید منیری مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه در این راستا  به خبرنگار مفدا مراغه گفت : این کارگاه جهت ارتقاء و توانمندسازی دانشجویان برای سهولت در تفسیر نوار قلب و با حضور گروه های دانشجویی  پرستار ،  بیهوشی ، اتاق عمل انجام گرفت . در این کارگاه مبانی تفسیر نوار قلب برای دانشجویان توسط دکتر فرید اعلایی تدریس شد .

گفتنی است مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه از ادامه دار بودن برگزاری این نوع کارگاه ها در طول ترم جاری خبر داد.

این کارگاه با هدف آموزش خواندن و تفسیر ECG به روش کارگاهی به دانشجویان پزشکی و مقایـسه آن بـا سیـستم آموزشـی موجود صورت گرفت تا با بهره گیری از روشهای نوین آموزشی بتوان گامی نو  در جهت بهبود آموزش ECG برداشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.