چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱

اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند

اردوی راهیان نور اساتید

۲۰ نفر از اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب کاروان راهیان نور راهی مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.

به گزارش مفدا شیراز، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: ۲۰ نفر از اساتید جوان این دانشگاه با حضور در چهارمین کاروان راهیان نور که توسط معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه برنامه ریزی شده راهی مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.

دکتر کوروش عزیزی، ادامه داد: این افراد، عضو شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه بوده و در مدت حضور خود در جنوب کشور، از آثار بجا مانده و یادمان های محورهای عملیاتی دوران دفاع مقدس، بازدید می نمایند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی برگزاری اردوهای راهیان نور، معرفت افزایی می باشد، گفت: دیدار از مناطق عملیاتی و آثار دفاع مقدس، از بهترین روش های انتقال ارزش و آرمان های آن دوران سراسر حماسه بوده و هر فردی با دیدن و نزدیک شدن به این مناطق و یادواره ها می‌تواند تا حدود زیادی با حجم اخلاص و ایثار رزمندگان اسلام و شهیدان گلگون کفن دفاع مقدس آشنا شود.

عزیزی که خود این کاروان را همراهی می‌کند، توضیح داد: اساتید جوان دانشگاه، با توجه به روابط عالی و نزدیک معنوی که با دانشجویان دارند می توانند این یافته ها و آموخته ها را به نسلی که شاهد آن روزگار ایثار و فداکاری در ایام دفاع مقدس نبوده اند منتقل ساخته و باعث ایجاد غرور ملی و معرفتی ارزشمند در این نسل گردند.

در همین زمینه، مشاور عالی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: این سفر زیارتی از ظهر روز دوشنبه، ۲۰ اسفند آغاز و تا پایان روز جمعه، ۲۴ اسفند ادامه دارد.

دکتر محمدرضا سمائی با اشاره به حضور راوی در تمام طول سفر، ادامه داد: برنامه های پیش بینی شده برای این کاروان، شامل بازدید از منطقه عملیاتی شلمچه در خرمشهر، یادمان والفجر ۸ در آبادان، ناحیه نورالشهداء در اهواز و همچنین دیدار از محورهای عملیاتی دوکوهه، طلائیه، شوش دانیال و سایر مناطق جنگی در خوزستان می باشد.

وی گفت: همزمان با حضور این اساتید در جنوب کشور، کاروان دانشجویی راهیان نور، شامل هفت دستگاه اتوبوس نیز در این مناطق حضور خواهند داشت و در یکی از شب های حضور در این مناطق، نشست مشترک شورای فرهنگی دانشگاه نیز پیش بینی شده است.

دبیر شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این سفر معنوی، دکتر علی بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه چند تن از معاونین و مدیران ارشد دانشگاه، این کاروان را همراهی می‌کنند.

سمائی از استمرار و ادامه این سفرهای ارزشمند و فرهنگی در سال پیش رو خبر داد.

چهارمین کاروان راهیان نور دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اساتید جوان این دانشگاه به مدت پنج روز از مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور بازدید می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.