چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۲

راهیان نور مقدمه بازگشت به خویشتن خویش است

راهیان نور

دکتر عبدالحمید حاجی حسنی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفتگو با مفدا سمنان از اعزام 110 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به اردوی راهیان نور خبر داد و گفت: راهیان نور مقدمه بازگشت به خویشتن خویش است.

به گزارش مفدا سمنان, معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: 110 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از دانشکده های مختلف سمنان، آرادان ، دامغان و سرخه به اردوی راهیان نور جهت بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و تجدید پیمان با شهداء به این مناطق اعزام شدند.

دکتر حاجی حسنی افزود: سفر کاروان های راهیان نور هدیه ای بود که شهدا به جوانان امروز ما دادند. امروز در قالب کاروان های راهیان نور، مردم با سفر به مناطق جنگی و نشستن بر روی خاک مقدس آن،به صورت حسی با دوران دفاع مقدس آشنا می شوند و این موجب اثر گذاری فراوان روی افراد می شود به گونه ای که برخی که برای بار اول به مناطق عملیاتی می روند، به شدت متاثر می شوند و برای سال های بعد مشتاق تر می شوند.

وی ادامه داد: سفرهای راهیان نور موجب می شود تا نسل جوان با فرهنگ مقاومت آشنا شده و هر چه بیشتر و بهتر در مسیر کمال معنوی گام بردارد و با تهاجم فرهنگی مبارزه کند.

ایشان خاطر نشان ساخت: نسل جوان امروز با دیدن رشادت های نسل جوان دیروز برایش هویت ایجاد شده و به تاریخ همراه با موفقیت خویش می نازد و در مقابل جریان های نا امید کننده مقاوم می شود.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هدف از اعزام کاروان دانشجویی به مناطق راهیان نور را اینگونه بیان نمود: برگزاری اردوی راهیان‌نور تاثیر فراوانی در بالا بردن بینش معنوی نسل جوان امروز دارد و فرصتی است تا آنان بتوانند با حضور در این مناطق به خودسازی پرداخته و سفرهای راهیان نور موجب می شود تا بخشی از اهدافی که ما در مقابله با تهاجم فرهنگی داریم تامین شود و با یادآوری دوران دفاع مقدس، جوانان جایگاه خویش را بهتر بدانند و قوی تر عمل کنند.

دکتر حاجی حسنی گفت: آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار، شهادت، رشادت و ساده‌ زیستی و دلاور مردی‌های غیور مردان و رزمندگان اسلام و بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس مهم‌ترین هدف برگزاری این اردوها است.

وی ادامه داد: جوانان امروز با دیدن مناطق عملیاتی از نزدیک می‌توانند رشادت‌های دلاورمردان زمان جنگ را بهتر درک کنند و این مساله به طور قطع تاثیرات مطلوبی در شکل‌گیری شخصیت نسل امروز انقلاب دارد.

ایشان درپایان گفتگوی خود با مفدا سمنان خاطر نشان ساخت: اردوی راهیان نور ویژه برادران از تاریخ ۱۶ / ۱۲ / ۹۷ لغایت 20/12/ 97 و اردوی خواهران از تاریخ 17/12/97 الی 21/12/97 صورت گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.