چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸

رئیس سازمان امور دانشجویان

دانشگاه ها موظف به ایجاد فضای ورزشی برای دختران هستند

۶۳

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ورزش دانشجویان دختر به دلیل نبود امکانات و تجهیزات مظلوم واقع شده است از این رو تمامی دانشگاه ها موظف به ایجاد فضاهای ورزشی ویژه برای دانشجویان دختر هستند

به گزارش مفدا بهشتی به نقل از ایرنا، مجتبی صدیقی امروز سه شنبه در مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و دست اندرکاران رویدادهای بین المللی ورزش دانشجویان عنوان کرد: در اعزام های ورزش دانشجویی به مسابقات بین المللی دختران به موفقیت های خوبی دست یافته اند در حالی که در مورد دختران این گونه نیست .
وی ضمن تاکید بر موفقیت های به دست آمده در ورزش دانشجویان در سال ٩٧، اظهار داشت: امسال توفیقات خوبی در مسابقات جهانی و آسیایی کسب کردیم که امید داریم به رغم کمبود و محدودیت امکانات در سال آینده، به موفقیت های خوبی در یونیورسیاد دانشجویی نیز دست یابیم.
صدیقی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در بخش ورزش دانشجویی گفت: امسال المپیاد ملی در دانشگاه شیراز با حضور ٦ هزار دختر و پسر برگزار شد و شماری از دانشجویان به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام شدند.
وی افزود: سال آینده در کنار یونیورسیاد دانشجویی المپیاد رقابت های ورزش همگانی در کشور نیز برگزار می شود که مسابقات دختران در دانشگاه الزهرا و پسران در دانشگاه بوعلی همدان خواهد بود.
صدیقی با تاکید بر اینکه سازمان امور دانشجویان و وزارت علوم افزون بر ورزش دانشجویی به ورزش همگانی نیز توجه دارند، افزود: در سطح دانشگاه ها باید فضای مورد نیاز ورزشی در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
وی به افزایش سرانه ورزشی دانشگاه ها اشاره کرده و گفت: امسال سرانه فضاهای باز ورزشی در دانشگاه ها به ٢ متر و فضاهای بسته به ١ متر و ٥ سانت افزایش یافت. 
رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: تمامی دانشگاه ها باید از سرانه مورد نظر در فضاهای باز و بسته دانشگاهی برخودار باشند چنانچه هریک از دانشگاه ها چنین امکانی نداشته باشند، باید یکسان سازی لازم صورت گیرد.
صدیقی تصریح کرد: دانشگاه های بزرگ تهران که بدنه جدی آموزش عالی به شمار می روند باید امکانات مجهزی در حوزه ورزش داشته باشند.
وی در ادامه به لزوم استفاده و ورود زیربخش های دانشگاهی و ورزشی به حوزه اعزام ها و مسابقات آسیایی اشاره و عنوان کرد: سیاست ما بر این است که اعزام به رقابت های آسیایی به زیربخش ها واگذار شود.
معاون وزیر علوم از ایجاد ٢٧ زمین چمن مصنوعی با همکاری صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه ها در سال ٩٧ خبر داد و گفت: چند دانشگاه باقی مانده نیز تا سال آینده به زمین تجهیز می شوند.
وی گفت: تاکید دیگر در حوزه ورزش دانشجویی بر تجهیز خوابگاه های ملکی دانشگاه ها به اتاق های تندرستی است و در صورتی که خوابگاه ملکی هر دانشگاهی به این اتاق ها تجهیز نشوند،تا سال آینده باید اقدامات صورت گیرد.
صدیقی افزود: ورزش تفریح نیست بلکه بخش اصلی است که موجب شور و نشاط در جامعه شده و در پایه گذاری نسل های آینده جامعه نقش موثری دارد.

**ورزش همگانی نیازمند بودجه است
به گزارش ایرنا ، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در این مراسم در سخنانی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزایش بودجه ورزش همگانی را خواستار شد.
جواد شکراللهی مغانی خطاب به مسئولان وزارت علوم اظهار داشت: ورزش همگانی بیش از پیش نیازمند توجه و اختصاص بودجه است که از وزارت علوم درخواست داریم تا این بودجه را تامین کند.
وی افزود: حوزه ورزش در چنین شرایط فرهنگی و اجتماعی تنها راهی است که دانشجویان را از مسائل و چالش های فرهنگی و اجتماعی دور ساخته و آنان را ارتقا می دهد.
مغانی تاکید کرد: حوزه ورزش به ارتقای علمی و شادابی و نشاط دانشجویان کمک می کند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.