شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹

رئیس صندوق رفاه خبر داد:

افزایش کمک رهن خوابگاه دانشجویان متاهل در تهران تا۳۰ میلیون تومان

خوابگاه متاهلی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از افزایش کمک رهن خوابگاه متاهلی در تهران خبر داد و گفت: براساس طرح جدید کمک رهن خوابگاه متاهلی از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش مفدا، ذوالفقار یزدان مهر از افزایش کمک رهن خوابگاه متاهلی خبر داد و گفت: کمک رهن خوابگاه دانشجویان متأهل در تهران ۱۵ میلیون تومان است اما براساس طرح جدیدی که در حال پیگیری با دانشگاه‌ها است به ۳۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: با دانشگاه‌ها مذاکره می‌کنیم که دانشگاه‌ها نیز همان مقدار ۱۵ میلیون تومان که صندوق رفاه به دانشجویان کمک رهن خوابگاه متاهلی اختصاص می‌دهد، ارائه کنند تا دانشجویان متأهل در تهران با ۳۰ میلیون تومان بتوانند خانه‌ای را رهن کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: این طرح در برخی از دانشگاه‌ها در حال اجرایی شدن است.

وی ادامه داد: در مجموع ۲۰۰ خوابگاه مجردی و متاهلی مورد نیاز است که تا کنون ۵۰ دانشگاه خواستار ساخت خوابگاه مجردی، متاهلی و تکمیل خوابگاه خود بوده‌اند و باید در طول برنامه ششم این خوابگاه‌ها ایجاد شده و کنار آن، کمک رهن خوابگاه هم باید افزایش یابد.

یزدان مهر افزود: ساخت ۳۳ خوابگاه را امسال مصوب و ابلاغ کرده‌ایم و ساخت این خوابگاه‌ها در برخی دانشگاه‌ها شروع شده است.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: از ۲۸ خوابگاه ۱۵ خرداد که از دو سال پیش تفاهم کرده‌ایم هم ساخت حدود ۱۸ خوابگاه شروع شده که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.