دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹

سرپرست فنی رشته روبیک:

۲۹ دانشجوی پسر در رشته روبیک المپیاد ورزش‌های همگانی شرکت کردند

محمدی

سرپرست فنی رشته روبیک، گفت: ۲۹ دانشجو پسر از ۲۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور در رشته روبیک چهارمین المپیاد ورزش‌هی همگانی وزارت بهداشت شرکت کردند.

محمد محمدی، سرپرست فنی رشته روبیک در گفتگو با مفدا، با بیان اینکه المپیاد ورزش‌های همگانی رشته روبیک در بخش پسران با ۲۹ بازیکن از ۲۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شده است، اظهارکرد: سطح کیفی مسابقات روبیک پسران از دختران بالاتر بود و حدود ۶ نفر از بازیکنان، قهرمان کشور هستند.

وی با اعلام اینکه این مسابقات به صورت تک آیتم سه در سه برگزار می‌شود، گفت: مسابقات در ۵ مرحله برگزار و از شرکت کنندگان پنج بار رکورد گرفته می‌شود و بدترین و بهترین آن‌ها حذف و براساس میانگین سه تا باقی مانده نفرات برتر انتخاب خواهند شد.

محمدی افزود: مسابقات به صورت تک دوره برگزار شده است و در آن شش نفر نخست انتخاب می‌شود.

 ۳۰ دانشجو دختر در رشته روبیک شرکت کردند

سرپرست فنی رشته روبیک با بیان اینکه ۳۰ دانشجو از ۳۰ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در المپیاد ورزش‌های همگانی رشته روبیک در بخش دختران شرکت کردند، گفت: سطح مسابقات نسبت به سال ۹۵ رشد زیادی داشته است و رکوردها نیز از یک دقیقه به ۳۰ ثانیه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه رشته روبیک در تک آیتم سه در سه برگزار شد، افزود: برای برگزاری بهتر المپیاد ورزش‌های همگانی باید مسابقات در رشته‌های مختلف با کیفیت المپیاد در مناطق کشور انجام شود و ورزش نیز در خوابگاه‌های دانشجویی گسترش پیدا کند.

سرپرست فنی رشته روبیک بااعلام اینکه تاکنون دانشجویی در این مسابقات مصدوم نشده است، این رشته را بی‌خطر دانست و ادامه داد: در سال ۹۵ رشته لیوان چینی برگزار شد که با استقبال دانشجویان مواجه شد و امسال نیز بسیاری از دانشجویان خواستار برگزاری آن در سال‌های آینده شدند.

گفتنی است، محمد محمدی رئیس کمیته فدراسیون ورزش‌های همگانی، دبیر انجمن اوقات فراغت و ورزش های تفریحی کشور و بنیانگذار رشته لیوان چینی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.