دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶

داور المپیاد ورزش‌های همگانی در رشته فوتبال روی میز:

فوتبال روی میز باید بر روی میزهای حرفه‌ای برگزار شود

نظری

داور المپیاد ورزش‌های همگانی در رشته فوتبال روی میز، گفت: برای برگزاری بهتر مسابقات، فوتبال روی میز باید بر روی میزهای حرفه‌ای برگزار شود.

علیرضا نظری، داور المپیاد ورزش‌های همگانی رشته فوتبال روی میز کشور در گفت و گو با مفدا، با بیان اینکه ۴۸ تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند، گفت: دوره نخست مسابقات برای تعیین سطح شرکت‌کنندگان به صورت دوره‌ای برگزار شد.

داور فوتبال روی میز کشور افزود: در دوره بعد نیز مسابقات به صورت حذفی برگزار و نفرات اول تا سوم مشخص می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست تیم‌های برتر به عنوان سرگروه مشخص می‌شوند، ادامه داد: دوره حذفی به صورت جدول تک حذفی برگزار می‌شود و در این مرحله  تیم‌ها با یک باخت حذف و در مرحله آخر سه تیم برتر مشخص می‌شود.

داور فوتبال روی میز کشور با بیان اینکه در دوره‌های گذشته المپیاد ورزشی رشته فوتبال روی میز، بسیاری از دانشجویان مستعد این رشته ورزشی شناسایی شدند، گفت: فوتبال روی میز بازی ناشناخته، هیجانی و حساسی است و بسیاری از افراد آن را به عنوان رشته‌ای تفریحی و سرگرمی می‌شناسند.

نظری افزود: اگر به صورت حرفه‌ای رشته فوتبال روی میز را ادامه دهیم، رشته‌ای حساس و دشوار است که تلاش بسیاری می‌خواهد.

وی با بیان اینکه دانشجویان رشته فوتبال روی میز هر ساله نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشتند، گفت: در کمیته فنی دانشجویان استعدادیابی و در آینده به تیم و لیگ‌های کشوری معرفی می‌شوند.

داور فوتبال روی میز این مسابقات با اشاره به اینکه تاکنون دانشجویی برای مسابقات لیگ انتخاب نشده است، بیان کرد: سطح مسابقات لیگ دسته یک و برتر بسیار بالا است و فردی که یکسال در این رشته تمرین می‌کند، نمی‌تواند به موفقیت برسد و باید سه تا چهار سال به صورت حرفه‌ای آن را دنبال کند که بتواند در سطح لیگ کشور به فعالیت بپردازد.

وی با بیان اینکه ورزشکاران دانشگاه‌های علوم پزشکی با بازیکنان لیگ برتر فاصله زیادی دارند، گفت: بازیکنان رشته‌های مختلف باید زیر نظر مربی و به صورت حرفه‌ای فعالیت ورزشی را دنبال کنند ولی برای دانشجویان این شرایط فراهم نیست و کلاس آموزشی برگزار نمی‌شود به همین دلیل نمی‌توانند عملکرد بازیکنان لیگ برتر را داشته باشند.

نظری با تاکید بر اینکه مسابقات خوبی در سطح بازیکنان دانشگاه علوم پزشکی در حال برگزاری است، گفت: برای برگزاری بهتر مسابقات فوتبال روی میز، این مسابقه باید روی میزهای حرفه‌ای برگزار شود و در خواست آن را به وزارتخانه دادیم و با موافقت آن ها از سال‌های آینده میز حرفه‌ای از باشگاه‌های شهرستان ساری و اطراف تهیه می‌شود.

داور فوتبال روی میز افزود: سطح مسابقات با داشتن میز حرفه ای بالاتر می‌رود زیرا میزی که اصولی ساخته می‌شود با میزهای که در حال حاضر مسابقات با آن برگزار می شود متفاوت است.

وی به داشتن LCD  روی هر میز برای پخش مسابقات تاکید کرد و ادامه داد: در حال حاضر افرادی که مسابقات را تماشا می‌کنند بالا سر میز هستند که این سرو صدا حواس بازیکن  را پرت می‌کند.

نظری با بیان اینکه مدیریت مسابقات با پخش مسابقات توسط LCD برای داوران و مسوول فنی راحت‌تر است، تاکید کرد: زمانی که دو تیم شرکت کننده مشغول بازی هستند کوچکترین سرو صدا سبب می‌شود که فرد تمرکز خود را از دست بدهد بنابراین باید بر روی هر میز دوربین قرار داده شود و تماشاگران از طریق  LCD مسابقات را دنبال کنند.

داور فوتبال روی میز خدمات رسانی را مطلوب دانست و افزود: نقطه ضعفی در خدمات رسانی ندیدم و از لحاظ فنی مواردی بود که امیدوارم برطرف شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.