یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰

۱۵ اسفندماه همزمان با سراسر کشور؛

اولین آزمون علمی دانشجویی تکنولوژی ‌اتاق‌عمل برگزار می‌شود

انجمن علمی اتاق عمل

مرحله دانشگاهی آزمون علمی دانشجویی تکنولوژی ‌اتاق‌عمل  ۱۵ اسفند ماه همزمان با دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش مفدا رفسنجان، هدف از برگزاری آزمون شناسایی دانشجویان مستعد در رشته تکنولوژی اتاق عمل، ایجاد شور و نشاط در دانشجویان و همچنین آشنایی آنها با متون این رشته است.

شایان ذکر است مرحله ی دانشگاهی آزمون چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه سال ۹۷ همزمان با دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می شود.

انجمن علمی کشوری اتاق عمل بیانیه ای در این خصوص منتشر کرده که در ادامه با هم میخوانیم؛

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلعِلمُ قاتِلُ الجَهلِ؛

دانش، نابود کننده نادانی است.

امروزه یکی از راهکارهای ایجاد انگیزه، رقابت و شور در میان دانشجویان به منظورشکوفاشدن استعدادها و توانایی‌های آن‌ها در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی و به‌کارگیری آن در بسترهای گوناگونی که از آن می‌توان تولید علم کرد، برگزاری آزمون‌های علمیست؛ یکی از اهداف برگزاری آزمون‌های علمی، شناسایی دانشجویان ممتاز و توانمند از سایر دانشجویان و فراهم کردن بسترهای لازم و مناسب در جهت به‌کارگیری توانمندی‌های آن دسته از دانشجویان است. به معنای واقعی، از طریق برگزاری آزمون‌های علمی می‌توان مقداری از خلأهای آموزشی، تحصیلی و پژوهشی دانشجویان را پر کرد و حتی در شناسایی ضعف‌هایی که ممکن است در هر یک از بخش‌هایی دانشجو داشته باشد، می‌تواند کمک‌کننده باشد. امید است که برگزاری آزمون‌های علمی بتواند کمکی شایان به هرچه بهتر شدن وضعیت آموزشی دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کند.

انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل پس از همفکری‌ها و بررسی‌ها و نظرسنجی‌های به‌عمل‌آمده از سوی دانشجویان سراسر کشور و طی جلسات مختلفی که در شورای مرکزی، کمیسیون آموزش انجمن با موضوع شناسایی ضعف‌ها و خلأهای آموزشی دانشجویان برگزار نموده، و همچنین با دریافت حمایت های اساتید دلسوز رشته، بر آن شد که آزمون علمی تکنولوژی اتاق عمل در دو سطح دانشگاهی و کشوری برای دانشجویان(تکنولوژی اتاق عمل) مشغول به تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی   دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که تابع وزارت بهداشت هستند برگزار کند؛ انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل با خواست خداوند ویاری تمام کسانی که در این راه قدم گذاشته‌اند، سعی دارد با برگزاری این آزمون علمی به بخشی از اهداف خود جامه عمل بپوشاند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.