شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰

حاشیه‌های یک جشن دانشجویی؛

از کری خوانی تا رفاقت و دوستی در جشن افتتاحیه چهارم المپیاد ورزشی دختران وزارت بهداشت

المپیاد 22

هیجان بسیاری در میان دانشجویان دیده می‌شود سالن پر از جمعیت است و دانشجویان رشته‌های مختلف نام دانشگاه خود را فریاد می‌زنند و با گفتن شیره نشان می‌دهند که قهرمان این دوره از مسابقات در رشته خود خواهند بود.

به گزارش مفدا رفسنجان، هیجان بسیاری در میان دانشجویان دیده می‌شود، سالن پر از جمعیت است و دانشجویان رشته‌های مختلف نام دانشگاه خود را فریاد می‌زنند و با گفتن شیره نشان می‌دهند که قهرمان این دوره از مسابقات در رشته خودشان خواهند بود.

در داخل سالن موسیقی در حال پخش شدن است و با ابن همه انرژی، شور و هیجان ورزشکاران دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی، سالن در حال انفجار است.

هر تیمی تلاش دارد در قاب دوربین عکاسان مفدا خود را جای دهد و در بهترین حالت در کنار هم تیمی‌ها و هم دانشگاهی‌هایش عکس بیندازد. شب زیبایی که دوربین مفدا نیز تلاش دارد پا به پای ورزشکاران این لحظات زیبا را به تصویر بکشد.

ساعت ۵:۳۰ دقیقه عصر است و صدای صوت قرآن کریم سالن را به وجد می‌آورد و به یک باره همه در سکوت برای شنیدن کلام الله مجید فرو می‌روند تا خود را در پناه قران قرار دهند.

سرود جمهوری اسلامی که نواخته می‌شود سالن ایستاده به استقبال سر زد از افق می‌روند.

در ادامه مجری دوست داشتنی خبر ورزشی محمد رضا احمدی بر روی سن می‌آید و تمامی حاضرین برای نشان دادن علاقه خود به هنرمند محبوبشان در عرصه ورزشی با تشویق ممتد از وی برای اجرای برنامه دعوت می‌کنند.

تیم‌هایی که با یکدیگر قبل از جشن افتتاحیه کری می‌خواندند و خود را قهرمان می‌دانستند اکنون مانند دانه‌های یک زنجیر در کنار هم برای هر چه بهتر برگزار شدن چهارمین جشن افتتاحیه المپیاد دانشجویی دختران تلاش می‌کنند.

احمدی از این همه هیجان به شور امده است و از دانشجویان می‌خواهد موج مکزیزکی ایجاد کرده و همراهی خود را بیشتر کنند. دانشجویان آماده می‌شوند و از گوشه سمت راست سالن موج مکزیزکی آغاز می‌شود.

نکته جالب در این میان حضور مسؤولان وزارت بهداشت در وسط سالن است، که احمدی به عنوان نقطه اتصال دو بخش سکوی تماشاچیان از مسئولان وزارت بهداشت  دکتر قنبری؛ مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مهندس معماری؛ مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر کوشکی؛ رییس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندارن می‌خواهد که در این موج شرکت کنند.

موج که به میانه راه می‌رسد  مسؤولان وزارتی از جمله دکتر قنبری برخواسته و با جمعیت همراهی و انگیزه و شوق دانشجویان را مضاعف می‌کنند.

 سخنرانی دکتر قنبری اولین بخش رسمی این آئیین دوست داشتنی است. احمدی در پایان سخنرانی دکتر قنبری نام تیم‌های شرکت کننده را می‌خواند و هر تیم تلاش دارد بیشترین تشویق را برای خود داشته باشد که تیم داژبال (وسطی) و آمادگی جسمانی در این میان بیشترین تشویق‌ها را با خود همراه می بینند.

احمدی از جمعیت می‌خواهد موج ایسلندی در سالن ایجاد کنند و خودش برای طبل زدن و لیدر شدن این موج، پشت طبل گروه موسیقی سنتی مازندران که در بخش بعد روی سن خواهند آمد می‌نشیند و با دستور او همه آماده می‌شوند.

در نهایت به زیبایی و با هدایت احمدی که مسابقات بزرگ جهانی و آسیایی فوتبال را از نزدیک دیده است و با این حرکات آشنایی کامل دارد؛ دانشجویان ورزشی وزارت بهداشت طنین موج ایسلندی را با صدایی هماهنگ در سالن راه می‌اندازند.

هنگام تشویق تیم‌ها به طناب کشی که می رسد احمدی از طناب کشان می‌خواهد ایستاده تا همه آنها را ببینند و بعد می‌گوید شما باید قدرتمند باشید و سپس کنایه‌ای به گرانی‌های اخیر زده و می‌گوید: البته اکنون که گوشت و برنج و دیگر مواد غذایی اینقدر گران شده باید قدرتمند تر باشید.

رامتین حسینی؛ کودک کوچک پنج ساله‌ای است که همراه با خانواده هنرمند خود به عنوان گروه موسیقی محلی مازندران وارد سالن می‌شود. هنگام نواختن دیگر اعضاء رامتین در وسط سالن در حال فیلمبرداری است از او می پرسم که نظرش در خصوص هنرمندی عزیزانش چیست می‌گوید: این کار را دوست دارم و خودم هم دف و نقاره می‌زنم و کمی رقص سنتی بلدم و بعد در انتهای کار روی سن می‌رود و پایی تکان می‌دهد.

بعد از ۲۰ دقیقه هنرمندی این تیم هنری که خوب می‌نوازند، نوبت رژه تیم‌ها است. پرچم جمهوری اسلامی در کنار تصاویر امام(ره) و رهبر معظم انقلاب از زیر ایوان مزین به قرآن کریم عبور می‌کنند و تیم‌ها با معرفی احمدی از زیر ایوان می‌گذرند.

جمعیت از روی سکو برخواسته و در کنار نرده‌ها با دوربین‌های روشن از هم تیمی‌های خود عکس و فیلم می‌گیرند و سوگندنامه انتهای کار است.

الهه شکوه مشعل دار از دانشگاه علوم پزشکی مازندران مشعل این دوره از المپیاد را در دست دارد و در ادامه مهرخ محمدی؛ دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران به قرائت سوگندنامه می‌پردازد.

 عکس‌های انتهای کار، قاب دوربینم را می‌برند به سمت جذاب‌ترین، صمیمی‌ترین و بهترین لحظات دانشجویی ورزشکاران دانشگاه‌های علوم پزشکی. تلاشی که در این میان عکاسان خوب مفدا و تمامی تلاش گران پشت قاب دوربین تلاش در نشان دادن آن دارند و این تلاش جای سپاس دارد. خداقوت 

در انتهای کار دکتر حبیبیان؛ مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دست در دست امین نصیری از دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسؤول رژه در این مراسم خدا را بابت برگزاری خوب این مراسم شکر می‌کنند. صحنه‌ای زیبا از وحدت، دوستی و مهربانی که پایان بخش این گزارش است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.