یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹

جشنواره سراسری«۴۰ سال مرز امن» در کرمانشاه برگزار می‌شود/۳۰ خرداد آخرین مهلت ارسال آثار

جشنواره کاریکاتور کرمانشاه

جشنواره ۴۰ سال مرز امن در دو بخش پوستر و کارتون و کاریکاتور برگزار خواهد شد

به گزارش مفدا، منطقه کرمانشاه، افشین آزادی در آئین رونمایی از پوستر جشنواره سراسری «۴۰ سال مرز امن» که امروز (۲۹ بهمن) در سالن همایش‌های حوزه هنری کرمانشاه، برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره بر مبنای طرحی که از سوی خانه گرافیک و خانه کاریکاتور به حوزه هنری کرمانشاه ارائه شده بود در برنامه قرار گرفت و پس از انجام کارهای کارشناسی و برگزاری نشست‌های توجیهی قرار شده به عنوان یکی از اقدامات حوزه هنری در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شود.

آزادی با بیان اینکه جشنواره ۴۰ سال مرز امن در حوزه پوستر، کاریکاتور و کارتون برگزار خواهد شد، افزود: برای برگزاری این جشنواره چندین ماه کار شده و با تلاش‌های صورت گرفته قرار است برنامه به صورت ملی برگزار شود و امیدواریم این برنامه مقدمه‌ای برای برگزاری برنامه بزرگ‌تری در ابعاد بین‌المللی به صورت یک کار مشترک باشد.

سرپرست حوزه هنری کرمانشاه با بیان اینکه ورود هنر به هر حوزه‌ای باعث ماندگاری آن حوزه خواهد شد، گفت: حوزه هنری با توجه به مأموریت خاص خود در حوزه توجه به هنر انقلاب اسلامی برگزاری این جشنواره سراسری را در برنامه قرار داده است.

آزادی با بیان اینکه تاکنون کار هنری شاخصی از باب وجود امنیت در مرزهای کشور انجام نشده، اضافه کرد: هدف از برگزاری این جشنواره این است که اهمیت مرزها مورد توجه قرار بگیرد.

آزادی افزود: ما برای حفظ مرزهایمان و امنیت حاکم بر کشور خون‌های ارزشمند زیادی تقدیم شده و امنیت امروز ایران اسلامی مرهون خون این شهدا است.

سرپرست حوزه هنری کرمانشاه ادامه داد: امروز شاهدیم خیلی از کشورهای مجاور ما مردمانشان در رنج و عذاب بوده و هر روز شاهد بروز اتفاقات ناگواری هستند، در حالی که امروز ایران اسلامی جزو امن‌ترین کشورهای دنیا بوده و استان کرمانشاه نیز از استان‌های امن کشور به حساب می‌آید.

فرشاد عیسی پور دبیر هنری جشنواره ۴۰ سال مرز امن نیز با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش پوستر و کارتون و کاریکاتور برگزار خواهد شد، افزود: هنرمندان در بخش پوستر می‌توانند آثار خود را در اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتی متر و در بخش کارتون و کاریکاتور در ابعاد A۳ به جشنواره ارسال کنند.

وی اضافه کرد: در بخش پوستر هر نفر می‌تواند سه اثر و در بخش کارتون و کاریکاتور هر فرد می‌تواند پنج اثر را به جشنواره ارسال کند.

وی گفت: مرز +۴۰، مرزداران، مرزبانان و مرزنشینان، توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال و… از موضوعات برگزاری این جشنواره است.

وی با بیان اینکه هنرمندان تا ۳۰ خرداد فرصت دارند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به سایت حوزه هنری کرمانشاه ارسال کنند.

وی اضافه کرد: این جشنواره ۱۵ تیرماه سال آینده در کرمانشاه برگزار و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

عیسی پور با بیان اینکه دو داور بومی و یک داور غیربومی در هر بخش آثار رسیده به جشنواره را ارزیابی خواهند کرد، اضافه کرد: نفرات اول تا سوم جشنواره به ترتیب مبلغ ۳.۵، دو و یک میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه این جشنواره برای اولین بار در کشور به تأثیر هنر در مرزها می‌پردازد، شرکت در جشنواره را برای عموم آزاد عنوان کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.