سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲

گفتگوی اختصاصی با معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره برنامه‌های فرهنگی ویژه دانشجویان خارجی

دکتر قاسمی

به گزارش مفداایران، فرارسیدن چهلمین سال‌روز انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر بهانه‌ای شد جهت گفتگوی صمیمانه با آقای دکتر قاسمی، معاون محترم بین‌الملل  به منظور آشنایی با فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان خارجی این دانشگاه علوم پزشکی ایران

در صورت امکان خلاصه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران را بیان نمایید.

پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران همگام با معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در راستای رسالت فرهنگی خود، اقدام به برگزاری فعالیت‌های فرهنگی جهت دانشجویان خارجی و به ویژه دانشجویان جدیدالورود کرده است. به عنوان مثال علاوه بر جشن ورودی سراسری که توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزاری می‌شود، پردیس بین‌الملل برگزاری جشن اختصاصی برای دانشجویان جدید رشته پزشکی را نیز همراه با جلسات معرفی و مشاوره و جلسه آشنایی با مسئولین را نیز در برنامه‌های خود گنجانده است. همچنین با توجه به اهمیت وضعیت پوشش دانشجویان در محیط دانشگاه، برگزاری جلسه توجیهی وضعیت پوشش دانشگاهی برای دانشجویان خارجی بطور جدی مورد توجه قرار گرفته است.

برنامه‌های ورزشی چطور؟ آیا دانشجویان پردیس هم پا به پای دیگر دانشجویان دانشگاه ایران در برنامه‌های مختلف ورزشی شرکت دارند؟

 براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امکان استفاده از تجهیزات و مشارکت در برنامه‌ها و مسابقات ورزشی از قبیل مسابقات جام رمضان و المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور برای این دانشجویان مهیا شده است. علاوه بر موارد ذکر شده، واحد تربیت بدنی معاونت دانشجویی و فرهنگی نیز مسابقات ورزشی ویژه دانشجویان خارجی را در طول سال بطور منظم برگزار می‌نماید.

آیا برنامه‌های فرهنگی دانشجویان پردیس بین‌الملل، متمایز از دیگر دانشجویان دانشگاه می‌باشد؟

سعی بر این است که برنامه‌های فرهنگی و مراسم ملی و مذهبی که معمولا در دانشکده‌ها برای عموم دانشجویان دانشگاه برگزار می‌شود، در دانشکده‌ بین‌الملل نیز برای دانشجویان خارجی برگزار شود. به عنوان مثال جشن نیمه شعبان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو از جمله مواردی است که در طول سال‌جاری بطور مجزا برای این دانشجویان برگزار شده است. بعضی اوقات نیز این دانشجویان از مراسم و برنامه‌های فرهنگی دانشگاه استفاده می‌نمایند و حتی در برگزاری بعضی از این برنامه‌ها با کانون‌های دانشجویی و متولیان برنامه‌های فرهنگی مشارکت و همکاری می‌نمایند که از جمله موارد قابل اشاره، مشارکت در بازارچه‌های خیریه و برپایی نمایشگاه‌ها می‌باشد. بعضی از برنامه‌ها نیز بنا به درخواست دانشجویان خارجی و متناسب با نیازها و مناسبت‌های ویژه آنان برگزار می‌شود که معمولاً این برنامه‌ها مختص این دانشجویان بوده و توسط خود آنها به اجرا درمی‌آید البته برای محقق شدن این برنامه‌ها ضمن حماتی که به عمل می‌آید امکانات لازم در اختیار آنها قرار داده می‌شود. یکی از این برنامه‌های اختصاصی که در اردیبهشت ماه امسال هم برگزار گردید، مراسم بزرگداشت شهدای اسپایکر و کراده عراق (جنگ علیه داعش) بود.

ممنون از اینکه وقت خود را در اختیار خوانندگان مفداایران قرار دادید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.