چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد:

انجمن های علمی بر محور کارآفرینی تمرکز کنند / از طرح های دانش بنیان دانشجویی حمایت میشود

نشست دبیران انجمن علمی

نشست دبیران انجمن های علمی با حضور مجتبی سجادیان مدیر امور فرهنگی پیرامون چگونگی پیشبرد فعالیت ها و برنامه آتی انجمن های علمی برگزار شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، شب گذشته مورخ ۲۳ بهمن ماه نشستی با حضور دبیران انجمن های علمی و مدیر امور فرهنگی پیرامون چگونگی پیشبرد فعالیت ها و برنامه آتی انجمن های علمی در محل دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

مجتبی سجادیان در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به چگونگی انجام فعالیت توسط انجمن های علمی بیان کرد: همه انجمن ها باید در ابتدای هر ترم با برگزاری جلسات با شورای مرکزی انجمن برنامه و اهداف سالیانه خود را مشخص و پس از تائید توسط دانشکده مربوطه و مطرح شدن در شورای نظارت نسبت به اجرایی شدن آنها از طریق امور فرهنگی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: مسیر فعالیت انجمن های علمی باید به سمت تشکیل NGO  در آینده باشد تا بتوانند در خدمت رسانی به جامعه علمی کشور قدم بردارند.

مدیر امور فرهنگی در ادامه به ایجاد سیستم الکترونیک درخواست فعالیت ها و اختصاص یافتن محیط کاربری جداگانه برای انجمن ها اشاره و افزود: تدوین شیوه نامه فعالیت انجمن های علمی به تسهیل برگزاری برنامه ها، حذف موازی کاری ها و ساختارمند شدن فعالیتها کمک بزرگی میکند.

سجادیان گفت:  انجمن های علمی باید بتوانند در حوزه های علمی و تخصصی رشته خود به سمت تولید و ایده پردازی در حوزه دانش بنیان بروند و بر محور کارآفرینی تمرکز کنند. موارد بسیاری از تجهیزات و مواد مصرفی در رشته های مختلف که در آموزش دانشجویان استفاده میشود که انجمن های علمی میتوانند با تشکیل تیم های تحقیقاتی و برگزاری کارگاه های آموزشی در مسیر تولید آن قدم بردارند که خوشبختانه طرح های دانش بنیان دانشجویی توسط مرکز رشد دانشگاه حمایت میشود که فرصت خوبی برای همه دانشجویان میباشد.

خاطرنشان میشود که از دیگر موارد مطرح شده در این نشست میتوان به بحث و تبادل نظر در خصوص همایش فصل نو، فصل نشاط علمی و چگونگی برگزاری آن، نحوه برگزاری جشن های مناسبتی هر رشته به شکل جدید و تقدیر و تشکر از فعالین علمی اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.