سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

روح انقلاب زنده است/ همچنان از اصول انقلاب ۵۷ دفاع می‌کنیم

صومی در غرفه بسیج دانشجویی

دکتر محمدحسین صومی در غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در شهر تبریز حضور یافت و پیام مردم از حضور در راهپیمایی را دفاع از آرمان ها و اصول انقلاب سال ۱۳۵۷ عنوان کرد.

به گزارش مفدا تبریز، دکتر محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور یافت و به گفتگو با بسیجیان پرداخت. 

وی در ابتدای این گفتگو  با اشاره به آیه ۲۳ سوره احزاب که می فرماید: «من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله و منهم من قضی نحبه و...» به جریانات ۵۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت: همه اقشار مردم با پیروی از حضرت امام خمینی (ره)  به این نتیجه رسیده بودند که باید حکومتی اسلامی ایجاد کنند. حکومت اسلامی یعنی جایی که عدل حاکم است و از ظلم خبری نیست، آزادی به معنای واقعی کلمه در آن جامعه حاکم است و آزادی های مصرح در دین برای همه فراهم است.

او با اشاره به اینکه مردم در این ۴۰ سال از اهداف و آرمان های خود عقب ننشسته‌اند بیان کرد: این که مردم امروز در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه حضور دارند به این معنا نیست که همه عملکردهای دوران ۴۰ ساله مدیریت نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند بلکه به این معناست که این‌ها به آرمان های انقلاب وفادارند و اگر ما در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ می‌خواستیم حاکمان ما تغییر کنند، اکنون مردم از حاکمان می‌خواهند که همچنان به آن اصولی باشند که مردم پای آن هزینه دادند، شهید دادند، جانباز دادند و زحمت‌های زیادی در این مورد از سوی مسئولان نظام و مردم کشیده شده است.

صومی در ادامه با بیان موضع گیری کوردلان ،که مواضعشان براساس ارزیابی از چند فضای مجازی نشین و افرادی که هیچ وقت در صحنه نیستند ساخته می شود و فکر می کنند که مردم ما از آرمان های انقلاب دور شده اند، تصریح کرد: این چنین نبوده و نیست و وقتی مردم به صحنه می‌آیند به همفکران خود در جبهه مقاومت پیامی ارسال می‌کنند که روح انقلاب زنده است و ما از انقلاب دفاع می کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با معرفی دانشجو به عنوان یک نیروی سالم، با اخلاص، عدالت طلب و آزادی خواه به بیان وظایف دانشجو پرداخت و تاکید کرد: دانشجو باید بدون رودروایسی و بدون واهمه از صاحبان قدرت  از آرمان ها و اصول انقلاب دفاع کند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بیان وظایف دانشجو به وظایف بسیج دانشجویی در این باره پرداخت و بیان کرد:کسانی که در بسیج دانشجویی فعالیت می‌کنند انسان‌های مخلص، علاقه مند و پرکاری هستند که به عنوان مدافع مسائل انقلاب در داخل دانشگاه به راحتی می توانند از اصول انقلاب دفاع کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.