یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴

شمارش معکوس برای آغاز دو المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان علوم پزشکی

المپیاد همگانی

کمتر از ۱۰ روز به آغاز چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر زمان باقی مانده است. برای نخستین بار امسال دو المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان برای دانشجویان دختر و پسر در نیمه نخست اسفند ماه برگزار می شود.

به گزارش مفدا، کمتر از ۱۰ روز به آغاز چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر زمان باقی مانده است. برای نخستین بار امسال دو المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان برای دانشجویان دختر و پسر در نیمه نخست اسفند ماه برگزار می شود.

۸ رشته ورزشی دارت، فوتبال روی میز، فریزبی، داژبال، طناب زنی، آمادگی جسمانی، طناب کشی و روبیک برای چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر وپسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورمورد تایید قرار گرفته است که از این تعداد رشته، رشته‌های ورزشی داژبال و طناب کشی و طناب زنی به صورت تیمی و مابقی رشته‌ها به صورت انفرادی برگزار خواهد شد. همچنین رشته طناب زنی به صورت تیمی وانفرادی برگزار خواهد شد.

همچنین حداکثر ورزشکاران و عوامل اجرایی شرکت کننده از هر دانشگاه به تفکیک رشته‌های مختلف اعلام شده است که بر این اساس هر کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی در مجموع رشته های ورزشی حداکثر می‌تواند ۲۸ نفر شامل بازیکنان، کادر فنی و عوامل اجرایی به المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر اعزام کند.

بنا به گفته رئیس اداره ورزش های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت تاکنون حدود ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی برای حضور در چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی اعلام آمادگی و ثبت نام کرده اند که پیش بینی می شد طی روزهای آینده بر شمار ثبت نام کنندگان اضافه شود.

همچنین زمان قطعی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی روزهای یکم تا ۶ اسفند ماه و همچنین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۶ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحیه چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی روز دوم اسفندماه و آیین افتتاحیه المپیاد همگانی دانشجویان پسر روز یازدهم اسفند ماه به میزبانی وزارت بهداشت در خزرآباد ساری برگزار می شود.

 یکی از شاخص‌های توسعه ورزش همگانی در دانشگاه‌ها مشارکت همه جانبه و حضور جمعی در این رویدادهای ورزشی است که خوشبختانه امسال با موافق برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی برای دانشجویان دختر و پسر گامی موثر در راستای گسترش ورزش‌های همگانی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برداشته شده است.

 هر دانشجو در  المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر، فقط می‌تواند در یک رشته ورزشی شرکت کند. 

المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که عمری سه ساله در مجموعه وزارت بهداشت دارد، از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرد و سال گذشته سومین تجربه خود را پشت سرگذاشت. در سه سال گذشته المپیاد ورزش‌های همگانی یک سال در میان برای دانشجویان دختر و پسر برگزار می‌شد، اما از سال جاری با موافقت معاونت فرهنگی و دانشجویی  وزارت بهداشت و مسؤولان اداره کل دانشجویی، تصمیم بر آن شد که همه ساله دو المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت مجزا اسفند ماه برگزار شود.

نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی مخصوص دانشجویان پسر در ۷ رشته ورزشی اسفند ماه سال ۹۴  در خزرآباد ساری برگزار شد. دومین تجربه این المپیاد که ویژه دانشجویان دختر بود در ۱۵ رشته ورزشی در خزرآباد ساری برگزار شد و سال گذشته المپیاد ورزش‌های همگانی ویژه پسران اسفند ماه در ده رشته ورزشی برگزار شد و امسال چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر به صورت مجزا، قرار است اسفند ماه امسال در خزرآباد ساری برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.