یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱

خدمات رسانی جهادگران دانشکده علوم پزشکی تربت جام در مناطق محروم

اردوی جهادی

اردوی جهادی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی تربت جام همراه با ارایه خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی و آموزشی، با حضور ۳۰ نفر دانشجو، پزشک عمومی و دندانپزشک در روستای محروم مرزی "ملو" برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت جام، این اردوی جهادی در روستای ملو از توابع بخش سمیع آباد(پایین جام)، به همت امور فرهنگی و با همکاری پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی تربت جام، ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت جام و حوزه سمیع آباد، معاونت اجتماعی و امور خیرین دانشکده، بسیج جامعه پزشکی، بسیج ادارات و کانون‌های دانشجویی هلال احمر و تربیت بدنی برگزار شد.

ویزیت پزشک، معاینه و مشاوره همراه با ارجاع موارد اورژانسی، ویزیت دندانپزشک و ارائه خدمات درمانی با کلینیک سیار دندانپزشکی از جمله خدماتی بود که در این اردوی جهادی به مراجعان ارایه شد.

بر اساس این گزارش، این اردو با هدف افزایش سطح آگاهی، محرومیت زدایی، پیشگیری از بروز بیماری ها در مناطق محروم و آموزش بهداشت صورت گرفت.

گفتنی است، پایش فشار و قند خون، آموزش بهداشت و خود مراقبتی جهت پیشگیری از بیماری های شایع و معرفی علائم این بیماری ها از جمله اقداماتی است که در این اردوی یک روزه انجام شد.

همچنین در حاشیه این اردوی جهادی، اقلام مورد نیاز بهداشتی از جمله مسواک و خمیردندان نیز میان کودکان توزیع شد و در ادامه با هدف تقویت روحیه نشاط جوانان و نوجوانان روستا، یک سری تمرین و مسابقات ورزشی در رشته های مختلف با همکاری کانون دانشجویی تربیت بدنی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.