پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۹

با بهره برداری از پروژه موقوفه " نظام مافی " مرکز روانپزشکی رازی :

۱۵۰ تخت بستری به تخت های روانپزشکی کشور اضافه می شود

دانشگاه علوم بهزیستی

با بهره برداری از پروژه موقوفه "نظام مافی" مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی)، ۱۵۰ تخت بستری به تخت های روانپزشکی کشور اضافه می شود.

 به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ این مطلب در جلسه هماهنگی جهت افتتاح پروژه ۱۵۰ تختخوابی مرحوم نظام مافی با حضور مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و بیمارستان روانپزشکی رازی، مطرح شد.

ساختمان موقوفه مرحوم  دکتر"علی نظام مافی" به متراژ پنج هزار مترمربع و با ظرفیت ۱۵۰ تخت توسط خانواده مرحوم دکتر نظام مافی با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد تومان جهت آسایشگاه بیماران روانی در مرکز آموزشی- درمانی روانپزشکی رازی احداث شده است.

دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این جلسه با تاکید بر تکمیل امکانات پروژه نظام مافی و آماده سازی کامل آن جهت بهره برداری، تصریح کرد که این آسایشگاه برای درمان و توانبخشی بیماران روانی، ارائه خدمت خواهد کرد.

دکتر " قاسمی " مدیر بیمارستان روانپزشکی رازی در ابتدای این نشست، گزارشی از روند چگونگی تجهیز و تکمیل ساختمان موقوفه و تحویل از نماینده قانونی واقف به رئیس دانشگاه و معاونان ارائه داد.

در پایان این نشست نیز رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاونان و مدیران این دانشگاه با همراهی مسئولان بیمارستان، از پروژه موقوفه مرحوم نظام مافی بازدید کردند.

    گفتنی است، مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) به عنوان قدیمی ترین بیمارستان روانپزشکی خاورمیانه ، در سال ۱۲۹۷ شمسی در شرق شهر ری و نزدیک بخش امین آباد در وسعتی حدود یکصد هکتار تاسیس شد.

    این مرکز دانشگاهی از سال ۱۳۷۴ تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و زیرنظر وزارت بهداشت فعالیت می کند و با ظرفیت ۱۳۷۵ تخت مصوب، به طور شبانه روزی علاوه بر خدمات روانپزشکی و روانشناسی، خدمات توانبخشی همچون کاردرمانی، فیزیوتراپی، مددکاری و خدمات کلینیکی و  پارا کلینیکی (دندان پزشکی، رادیولوژی، آزمایشگاه، نوار قلب و  الکتروآنسفالوگرافی)، به بیماران و مددجویان ارائه می دهد.

تهیه خبر: تهرانی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.