چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۹

آخرین ارزیابی از ازدواج های دانشجویی/ ثبات بیشتر؛ طلاق کمتر

ازدواج دانشجویی 2

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: آخرین ارزیابی از ازدواج های دانشجویی که طی سال ۹۰ تا ۹۶ انجام گرفته، نشان می دهد که ازدواج های دانشجویی از ثبات بیشتری برخوردارند.

به گزارش مفدا، حجت الاسلام مصطفی رستمی  درباره پایداری ازدواج های دانشجویی و اینکه چند درصد این ازدواج ها به طلاق منجر شده است، گفت: آخرین ارزیابی ها از ازدواج های دانشجویی از سال ۹۰ تا ۹۶ انجام گرفته، ازدواج دانشجویی سال ۹۷ هم در حال اجرا است.

وی ادامه داد:  آماری که به ثبت احوال کشور ارائه داده ایم، حدود 5.9 درصد یعنی زیر ۶ درصد ازدواج های دانشجویی فروپاشی داشته و به طلاق منجر شده است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه نیمی از طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد، افزود: براساس آمارها، دوام و ثبات و ازدواج های دانشجویی آمار بهتری نسبت به ازدواج های غیر دانشجویی نشان می دهد.

وی ادامه داد: البته بخشی از آن به این موضوع بازمی گردد که، سن ازدواج دانشجویان، سن مناسبی است.

رستمی در گفت وگو با مهر  افزود: همچنین توجه ای که امام رضا (ع) در سفر دانشجویان به مشهد مقدس به آنها دارد و مهارت هایی که پیدا می کنند و مشاوره هایی که برای آنها برگزار می شود، همه تاثیر گذار است اما برآیند مطالعات ما نشان می دهد که ازدواج های  دانشجویی ثبات بیشتری دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.