سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱

اعزام تیم پزشکی و توانبخشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی به منطقه " خزانه بخارایی " تهران

دانشگاه علوم بهزیستی

تیم پزشکی – توانبخشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعزام به منطقه " خزانه بخارایی " تهران، خدمات اولیه پزشکی و توانبخشی به نیازمندان و بیماران این منطقه ارائه داد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛  " مهدی محمدپناه " مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر گفت: این برنامه، بیست و سومین اعزام تیم های پزشکی – توانبخشی در سالجاری به مناطق کمتر برخوردار است که در قالب طرح شهید دکتر رهنمون اجرا شد.

    وی افزود: تیم اعزامی به منطقه خزانه بخارایی در جنوب تهران ، شامل “ پزشک عمومی، پرستار، روانشناس بالینی، مشاور خانواده، متخصص مامائی، کاردرمان، گفتاردرمان و بینایی شناسی " ، بود.

    مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خاطرنشان کرد که از اردیبهشت ماه سالجاری ، ۴۶ تیم پزشکی و توانبخشی به مناطق کمتر برخوردار اعزام و خدمات مورد نیاز ساکنان آن مناطق را بصورت رایگان ارائه دادند.

  محمدپناه همچنین در خصوص اعزام تیم های درمانی در دهه مبارک فجر افزود: علاوه بر این اعزام که در منطقه خزانه انجام شد، تیم های چند تخصصی در روزهای ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه به روستای حمامک شهرستان پاکدشت و همچنین منطقه باغ آذری در جنوب تهران اعزام خواهند شد.

    گفتنی است؛ دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت نظارت وزارت بهداشت ، با ۲۲ گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات، به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص در حوزه های " توانبخشی، رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی " می پردازد.

   اعضای هیات علمی و متخصصان در رشته های پزشکی و توانبخشی این دانشگاه مانند " کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی ، روانشناسی ، مشاوره خانواده، سالمند شناسی و همچنین روانپزشکی ، روانشناسی بالینی و پرستاری توانبخشی " از طریق دو بیمارستان تخصصی و دو کلینیک پزشکی – توانبخشی ، انواع خدمات حوزه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.