سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷

رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

"هات لاین" و "مشاوره حضوری" رایگان، دو خدمت جدید اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

مرضیه امینیان رئیس اداره مشاوره وسلامت روان

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در گفتگو با خبرنگار مفدا از خدمات ارائه مشاوره به دانشجویان با شکل جدید خبر داد.

به گزارش مفدا رفسنجان، "مرضیه امینیان" رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در گفتگو با خبرنگار مفدا از خدمات ارائه مشاوره به دانشجویان با شکل جدید خبر داد.

وی توضیح داد: با توجه به اهمیت سلامت روان به عنوان یکی از پایه های اساسی بهداشت روانی جامعه و تاکید سازمان جهانی بهداشت بر این مسئله در جامعه امروزی که با مدرنیته شدن روابط بین فردی و افزایش آلودگی های روانی منجر به افزایش مشکلات فردی و اجتماعی نسل جوان شده و گاها میزان رفتارهای خود آسیب رسان نیز در بین طبقات مختلف نیز افزایش داشته است، بر آن شدیم تا با بروزرسانی نحوه ارائه خدمات مشاوره ای، سعی کنیم دانشجویان بیشتری به خدمات دسترسی داشته باشند و بتوانند در موضوعات مختلف با مشاوران و روانشناسان در ارتباط باشند.

امینیان در پاسخ به این سوال که هات لاین چیست و چگونه آز آن استفاده می‌شود گفت: "هات لاین" خط تلفن مستقیمی است که در تمام ساعات خارج از وقت اداری و حتی نیمه شب آماده پاسخگویی به دانشجویان میباشد.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان تشریح کرد: این خط که شماره موبایل است از تاریخ ۲۷ بهمن ماه امسال در اختیار همه دانشجویان قرار میگیرد تا در هر زمان از شبانه روز بین ساعت ۱۶ الی ۷ صبح که دسترسی به خدمات مشاوره ای تلفن ثابت اداره مشاوره ندارند بتوانند در مورد موضوعات مختلف که به دلایل مشغله های درسی و کاری و حتی ترس از روبرو شدن با مشاوران و یا لحظه های موقعیتی هیجانی که نیازمند مشاوره میباشند و توانایی دسترسی ندارند، با تماس گرفتن با "هات لاین" که در اختیار مشاوران و روانشناسان مختلف می‌باشد از این خدمت استفاده کنند و مشکلات خود را به صورت غیرحضوری در میان بگذارند.

امینیان درخصوص خدمت دیگر اداره مشاوره و سلامت روان گفت:با شروع ترم تحصیلی جدید، تصمیم گرفتیم ضمن ارائه مشاوره در خوابگاه ها، مکانی در دانشکده پرستاری ، مامایی و پیراپزشکی ایجاد کنیم تا دانشجویان بتوانند در طول روز نیز از خدمات مشاوره ای و روانشناختی استفاده کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان گرامی میتوانند در روزهای شنبه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۳ و دوشنبه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲ به اتاق مشاوره مستقر در دانشکده پرستاری ، مامایی و پیراپزشکی مراجعه و از خدمات به صورت کاملا رایگان استفاده کنند.

خاطر نشان می‌شود، دانشجویان عزیز می‌توانند در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره ۳۴۲۶۸۶۱۰ تماس حاصل نمایند، همچنین شماره موبایل ۰۹۹۲۱۷۳۶۸۳۸ به عنوان خط "هات لاین" نیز از تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال جاری در خدمت دانشجویان میباشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.