سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

ساخت ۴ دانشکده در دستور کار هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۹۸ قرار دارد

مشهد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در راستای بی نیازی دانشگاه به فضای آموزشی، با برآورد مدت زمانی بالغ بر ۲۰ ماه در نظر داریم از اردیبهشت ماه ۹۸ ساخت ۴ دانشکده پرستاری و مامایی، بهداشت، پیراپزشکی و طب سنتی را آغاز کنیم.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر دارابی که در جمع اعضای شورای مرکزی صنفی و در نشست صمیمی که بدین منظور  عصر روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷ در دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شده بود، ضمن بیان این خبر افزود: در راستای بی نیازی دانشگاه به فضای آموزشی، به شرط پرداخت مطالبات دانشگاه، با برآورد مدت زمانی بالغ بر ۲۰ ماه در نظر داریم از اردیبهشت ماه ۹۸ ساخت ۴ دانشکده پرستاری و مامایی، بهداشت، پیراپزشکی و طب سنتی را آغاز کنیم.

در این نشست که علاوه بر اعضای شورای صنفی مرکزی، "دکتر مهدی ابراهیمی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و "امیرصالح مقدم" مدیر دانشجویی این دانشگاه نیز حضور داشتند، اعضا به بیان مسائل و مشکلات خود در حوزه صنفی رفاهی دانشجویان پرداختند.

در حوزه مشکلات تغذیه، تخصیص سلف سرویس دانشکده دندانپزشکی علاوه بر دانشجویان همان دانشکده به سایر دانشجویان دانشکده های مجاور، درخواست عدم تعطیلی سلف سرویس مرکزی در روزهای پنجشنبه، انجام تغییراتی در سایت تغذیه  مبنی بر آنلاین شدن خرید وعده غذایی روز فروش و امکان انتخاب یا عدم انتخاب دورچین، مشکلات سیستم تغذیه دانشجویان کاشمری که از دانشکده های اقماری علوم پزشکی مشهد هستند،  توسط اعضای شورای صنفی مطرح شد.

دکتر دارابی در خصوص سلف سرویس دانشکده دندانپزشکی اظهار داشت:پیگیری های لازم جهت این امر صورت گرفته و برآورد شده است با وجود صندلی ها و فضای موجود حدود ۴۵۰ دانشجو بتوانند روزانه از این سلف سرویس استفاده کنند.وی ادامه داد: یکی ار دغدغه های موجود در این راستا افت کیفیت غذا جهت حمل و نقل می باشد که با مساعدت و موافقت دانشجویان این مسئله هم قابل چشمپوشی است هر چند حل این مسئله در دست بررسی است.

وی در پاسخ به درخواست عدم تعطیلی سلف سرویس مرکزی در روزهای پنجشنبه نیز ابراز داشت: با توجه به تصویب تعطیلی دانشکده ها در روزهای پنجشنبه، این امر میسر نیست و درصدد رایزنی با بیمارستانهای آموزشی جهت سرو ناهار برای دانشجویان هستیم.

در ادامه دانشجویان پیرامون سهمیه پذیرش دانشجو و انتقالی سئوالات و ابهاماتی داشتند که رییس دانشگاه به آنها پاسخ داد.

دبیر حمل و نقل و خوابگاههای دانشجویی هم موضوع سنوات دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای استفاده از خوابگاههای دانشجویی را مطرح کرد که رییس دانشگاه گفت: طبق آیین نامه اسکان، دانشجوی تحصیلات تکمیلی تنها می تواند ۵ ترم از فضای خوابگاه دانشجویی استفاده کند اما چنانچه دانشجویی پس از ۵ ترم بازهم مشغول تحصیل بود آیین نامه این اختیار را به کمیته اسکان دانشجویی داده است که با محاسبه قیمت تمام شده، مبلغ اجاره بها به صورت آزاد از دانشجو اخذ گردد که این مبلغ بین دانشجویان عادی و دانشگاه پردیس بسیار متفاوت است.

آخرین مطالبه دانشجویان حاضر در نشست احداث و اختصاص کتابخانه سالن مطالعه و قرائت خانه در محیط پردیس خوابگاهی و افزایش ساعات باز بودن بودن کتابخانه های دانشکده ها، خصوصا دانشکده پزشکی در ایام امتحانات بود که در این مورد قرار به پیگیری از رییس دانشکده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.