شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵

جایزه کرسی یونسکو، به استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعطاء شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

جایزه کرسی یونسکو برای آموزش بهداشت در حیطه سلامت روان، به دکتر " فربد فدایی " استاد بازنشسته دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعطا شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، اعطای جایزه کرسی یونسکو به "دکتر فربد فدایی"، طی مراسمی با حضور نماینده کرسی یونسکو در ایران، رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران و رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در سالن اجتماعات این جمعیت انجام شد.

فدایی طی سخنانی در این مراسم گفت: روانپزشکی برای من همیشه کار دل بوده است. از کشیکهای طاقت فرسای یک نفری یک شب درمیان در بیمارستان روزبه در ایام جنگ تحمیلی به همان اندازه لذت برده‌ام که از خواندن یک متن روانپزشکی دشوار از یاسپرس، یا خواندن غزلی از حافظ و یا دیدن یک اثر هنری شگرف.

وی افزود: پزشکی تنها انتخاب من در دوره ای بود که پزشک را هنوز حکیم می‌دانستند و پزشکی را هنر و نه حرفه. در پزشکی در جستجوی ملتقای جسم و جان بودم، آنجا که ماده به روح می‌پیوندد و آن را در روانپزشکی یافتم.

فدایی همچنین اظهار داشت: خوشحالم که با بیش از نهصد مقاله و مصاحبه در نشریات کثیر الانتشار عمومی و چندصد مصاحبه و برنامه رادیویی و به همین میزان برنامه های تلویزیونی، سهمی در آموزش بهداشت روان داشته‌ام. البته در کنار این‌ها بیست و پنج کتاب عموما به صورت تالیف و برخی ترجمه در سطح تخصصی دارم که تعدادی جنبه منبع و مرجع دانشگاهی دارد.

وی افزود: در حال حاضر نیز به تالیف کتابی مشترک با یکی از استادان فلسفه در مورد وجوه دوگانه "یاسپرس به عنوان فیلسوف و به عنوان روانپزشک" مشغول هستم و البته کار ترجمه آسیب‌شناسی روانی عمومی از کارل یاسپرس را نیز ادامه می‌دهم که در دو فصل از آن تحت عنوان ماهیت رواندرمانی سال گذشته منتشر شد.

گفتنی است، دکتر "فربد فدایی" به واسطه فعالیت قابل توجه در عرصه آموزش سلامت روان، خدمات علمی برای آموزش متخصصان حوزه سلامت روان و ارائه خدمات عمومی از طریق ارتباط با رسانه های همگانی جهت آموزش و ارتقای سطح سلامت جامعه، لوح تقدیر و جایزه کرسی یونسکو را دریافت کرد.

تالیف دهها کتاب تخصصی در حوزه سلامت روان که برخی از آنها مرجع و منبع آموزش دانشگاهیان است، انتشار بیش از ۹۰۰ مقاله در نشریات و رسانه های همگانی، و صدها مصاحبه و گفت وگوی مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی برای آموزش بهداشت روان مردم ، از جمله فعالیت های دکتر فدایی در این حوزه بوده است.

فدایی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، چندی پیش به درجه بازنشستگی نائل آمد.

لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات، تحت نظر وزارت بهداشت نسبت به تعلیم و تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی) و ارائه خدمات این سه حوزه به نیازمندان و بیماران اقدام می کند.

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.