یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹

در نشست مدیران دانشجویی منطقه ۱۰ کشور آئین نامه های صنفی- رفاهی بازبینی شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

مدیران دانشجویی دانشگاه های منطقه ۱۰ کشور به منظور بررسی پاره ای از مسائل گرد هم آمدند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی به نقل از روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی: نشست مدیران دانشجویی منطقه ۱۰ کشور برگزار شد.

این نشست با حضور حکیمیان مدیر امور دانشجویی دانشگاه، دکتر مصطفوی مدیر آموزشی فرهنگی انسیتو پاستور ایران، فراهانی مدیر امور دانشجویی دانشگاه بقیه الله، میرجانی اقدم مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی وکارشناسان حوزه رفاهی دانشگاه روز یکشنبه  ۲۳ دی ماه برگزار شد.

در ابتدای این نشست حکیمیان دبیر منطقه ۱۰ کشور به اهمیت تشکیل این قبیل جلسات اشاره کرد و افزود: نشست های تخصصی باعت وحدت رویه بین دانشگاه ها می‌شود و در این تبادل نظرها می توانیم از ایده های خوب یکدیگر استفاده کنیم تا فرصت های مناسب و مطلوب را رقم بزنیم. وی اظهار داشت: این جلسه با دستور مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی کشور که به همه دبیران مناطق به منظور بررسی آئین نامه‌های تغذیه، اسکان، کار دانشجویی و انتخاب دبیر جدید منطقه ابلاغ شده بود، تشکیل شد.

وی ادامه داد: در آئین نامه های پیشنهادی، آئین نامه‌ای با عنوان ایاب و ذهاب دانشجویی بسیار احساس می شود و امیدواریم در آینده نزدیک پیش نویس آئین نامه ایاب و ذهاب تدوین و به وزارت متبوع پیشنهاد شود. مدیر امور دانشجویی دانشگاه در ادامه خواستار شکل گیری این قبیل نشست ها شد و بیان کرد: بیشترین اعتراضات دانشجویان از عدم برخورد یکسان بین دانشگاه‌ها در خصوص یک موضوع مشترک است که امیدواریم با  ادامه این جلسات به شکل واحدی از ارائه خدمات به دانشجویان برسیم تا رضایت مندی بیشتری نیز حاصل شود.

در ادامه این جلسه مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه اذعان داشت: از تداوم این گونه تبادل نظرها بین دانشگاه ها به شدت استقبال می‌کنیم چرا که این نشست ها بسیار مفید می باشد. وی همچنین بازبینی آئین نامه کار دانشجویی را امری مهم دانست و گفت: آئین نامه تدوین شده دانشگاه ما آماده شده است که خدمتتان ارائه می نماییم.

همچنین در بخش دیگری از این نشست با اتفاق نظر کلیه آرا، آئین نامه ارائه شده از طرف دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از قابلیت بسیار بالایی شناخته شد که در همین راستا مقرر شد هر یک از اعضا در فرصت مناسب با کارشناسان مربوطه خود آن را مطالعه و اعلام نظر کنند تا آئین نامه کاملی را بتوان به وزارت متبوع پیشنهاد داد.

گفتنی است پس از تبادل نظر در موضوعات مختلف در این جلسه و ارائه تجربیات هر یک از دانشگاه ها در موضوعات مختلف حوزه رفاهی و دانشجویی  به  بررسی آئین نامه های تغذیه، اسکان و کار دانشجویی پرداخته شد.

شایان ذکر است پیشنهادات زیادی از سوی مدیران در این نشست عنوان شد که در مجموع حدود ۲۰ اصلاحیه به انضمام تغییر کلی آئین نامه کار دانشجویی مطرح شد که طی صورت جلسه‌ای به اطلاع و امضای اعضا خواهد رسید و در نهایت پیشنهادات به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.