شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸

وزیر علوم شرط اعزام دانشجو بورسیه در سال ۹۸ را اعلام کرد

بورسیه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در صورت اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای اعزام افراد حائز شرایط بورسیه و تایید این وزارتخانه مبنی براینکه امکان تربیت دانشجو در داخل وجود ندارد، اعزام در سال ۹۸ انجام می‌شود.

به گزارش مفدا، «منصور غلامی» در گفت و گو با ایرنا افزود: وزارت علوم در حال حاضر ۱۵ دانشجوی بورسیه در خارج از کشور دارد. این وزارتخانه سال گذشته هیچ بورسیه‌ای را به خارج از کشور اعزام نکرد و امسال هم برنامه‌ای برای بورسیه نداریم.
وی با بیان این که اعزام ها صرفاً در قالب رشته های خاص انجام می‌شود، در مورد تعیین تکلیف اعزام بورسیه برای سال آینده، گفت: در صورتی که دانشگاه‌ها برای اعزام تقاضایی داشته باشند و اگر وزارت علوم تایید کند که امکان تربیت دانشجویان در داخل کشور وجود ندارد، اعزام بورسیه انجام می‌شود.
وزیر علوم به اعزام دانشجویان دکتری به فرصت های مطالعاتی ۶ تا ۹ ماهه اشاره کرد و اظهارداشت: اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های مطالعاتی ۶ تا ۹ ماهه بسیار موثر است و جای خالی تجربیات بورس را پر می کند.
مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در تازه ترین نشست خبری اعلام کرد که اعزام بورسیه ها به خارج از کشور صفر شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.