شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸

سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

کل دانشجویان جدیدالورود از نظر سلامت عمومی مورد ارزیابی قرار گرفتند

بيغم كاشان

حسین بیغم سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کاشان از ارزیابی سلامت عمومی دانشجویان جدیدالورود و برگزاری کارگاه‌های مهارت‌های زندگی ویژه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا کاشان، "حسین بیغم" سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: این اداره وظیفه رفع موانع رشدی و کمک به تعالی دانشجویان از طریق پیشگیری و ارتقاء سطح سلامت روانی را برعهده دارد و دانشجویان دارای مشکلات آموزشی، سازگاری، اضطراب و......بصورت رایگان از خدمات مشاوره این واحد بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه بیان کرد: در این راستا فعالیت‌هایی نظیر کارگاه‌های مهارت‌های زندگی، غربالگری دانشجویان جدیدالورد، کارگاه‌های توجیهی ویژه والدین دانشجویان و مشاوره و روان درمانی فردی انجام و برگزار می‌شود.

دبیر شورای برنامه‌ریزی خدمات مشاوره­ای دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه هفت افزود: از ابتدای سال تحصیلی ۹۸ -۹۷ به‌منظور ارتقاء سطح سلامت روانشناختی دانشجویان و پیشگیری از آسیب‌های روانی، اجتماعی۱۴ کارگاه‌ مهارت‌های زندگی ویژه دانشجویان جدید الورود برگزار شده است.

وی هدف از برگزاری این کارگاه‌ها را آشنایی، توانمند سازی و افزایش ظرفیت روان‌شناختی دانشجویان در مواجهه با انتظارات و چالش‌های زندگی و نیز پیشگیری از آسیب‌های روانی، اجتماعی دانست.

بیغم تصریح کرد: تاکنون ۴۵۰ مورد مشاوره و روان درمانی فردی انجام و ۱۶ کارگاه توجیهی ویژه والدین دانشجویان جدیدالورود برگزار شده است.

وی با اشاره بر نقش موثر والدین در سلامت روان دانشجویان بخصوص دانشجویان خوابگاهی خاطر نشان کرد: چالش های احتمالی در دوران دانشجویی، مسائل عاطفی، روانی و تحصیلی موجود در این دوران و هم چنین زندگی خوابگاهی ازجمله مواردی است که با هوشیاری والدین به حداقل می‌رسد.

سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: با انجام غربالگری نزدیک به ۱۰۰ درصد دانشجویان جدیدالورد، دانشجویان دارای مشکل از نظر سطح سلامت روانی، اجتماعی شناسایی و پس از مصاحبه بالینی خدمات مشاوره ارائه می‌گردد.

گفتنی است، اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کاشان از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را به عنوان مدیریتی مستقل از زیر مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی با هدف ارتقا سطح سلامت روانی دانشجویان آغاز کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.