چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان:

تکنسین اورژانس اندیکا شهید کمبودهاشد

اهواز

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان جان باختن تکنسین اورژانس اندیکا را حاصل کمبودها خواند و خواست کمیته حقیقت یاب ابعاد مختلف این حادثه رابراساس شواهد عینی بررسی کنند.

دکتر شهیار میرخشتی، رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: امدادگر ما در اندیکا به دلیل وجود کمبودها جان خود را از دست داد، درخواست می کنم کمیته حقیقت یاب برای بررسی این مسئله تشکیل شود.
دکتر میرخشتی بعد از ظهر امروز سه شنبه ۱۸ دی ماه، در جلسه استانی کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران که در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: برای بررسی ابعاد حادثه سیل اندیکا کمیته حقیقت یاب  عملکرد دستگاه های ذیربط را نه بر اساس گزارش خودشان، بلکه با توجه به شواهد عینی بررسی کند.
وی افزود: قصد نداریم کسی را مقصر جلوه دهیم، هدف ما این است که همکاران دیگرمان را از دست ندهیم‌.
میرخشتی عنوان کرد: ۱۲۰ هزار ماموریت در سال انجام می دهیم که با محک ثانیه ما را می سنجند و در صورت چند ثانیه تاخیر، عملکرد اورژانس را زیر سوال می برند، در حالی که برای دیگر دستگاه های مرتبط چنین سنجشی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه تمامی دستگاهها کمبود دارند، افزود: اما در این حادثه دقایقی قبل از ساعت ۳ بعد از ظهر در تماس با شخص بنده گزارش دادند که خانواده ای برای تفریح به آن منطقه رفته و در سیلاب گیر افتاده اند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان ادامه داد: این نشان دهنده فرهنگ ضعیف عده ای است که در شرایط بد آب و هوایی به تفریح در مناطق خطرناک می روند و برای دیگر دستگاه ها ایجاد زحمت می کنند. باید آموزش و اطلاع رسانی دقیق در این زمینه صورت بگیرد.
میرخشتی ضمن اشاره به این نکته که وظیفه مرکز فوریت های پزشکی امداد و نجات نیست، بیان کرد: کار ما فقط درمانی است. نیروی ما به جای اینکه به دل سیلاب بزند باید صبر می کرد تا دستگاه های امداد گرفتار شدگان در سیلاب را نجات می دادند و به دست نیروی امدادگر ما می رساندند، اما به هر علت و به کرات این کار صورت گرفته است.
وی با بیان این نکته که بر اساس استاندارد قدیمی کشور باید ۵۴ دستگاه خودرو اورژانس در اهواز داشته باشیم، عنوان کرد: در حال حاضر تنها ۱۷ دستگاه در اهواز وجود دارد که دیروز یکی از آنها را به دلیل سرعت غیر مجاز و نداشتن پلاک توقیف کرده اند، امیدواریم دوستان راهور دقت داشته باشند؛ من نمیتوانم خودروهای اندک خود را به دلیل نداشتن پلاک بخوابانم.
رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدوارم خانواده هایی که جوانان خود را سالم برای خدمت به کشور به ما تحویل می دهند سالم تحویل بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.