سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

اواخر دی ماه؛

درمانگاه چند تخصصی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در منطقه خزانه بخارایی برپا می‌شود 

دانشگاه علوم بهزیستی

بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اواخر دی ماه جاری با برپایی درمانگاه چند تخصصی در منطقه خزانه بخارایی، انواع خدمات سه حوزه سلامت شامل توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی را به ساکنان این منطقه ارائه می‌دهد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، " نادره نادرجاه " مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار مفدای دانشگاه، گفت: متخصصان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و درمانگران مراکز درمانی وابسته به دانشگاه در این اردوی یک روزه در مسجد قمربنی هاشم منطقه خزانه بخارایی مستقر می شوند و خدمات مورد نیاز بیماران و نیازمندان این منطقه را ارائه می‌دهند.

وی افزود: تیم چند تخصصی شامل "مددکاری اجتماعی و مشاوره های تحصیلی ، خانوادگی، کودک، ازدواج و پیشگیری از رفتارهای پرخطر (حوزه سلامت اجتماعی)، کاردرمانی ، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی (حوزه توانبخشی) و روانشناسی و روانپزشکی (سلامت روان) و همچنین تخصص های حوزه پزشکی (ارتوپدی، اطفال، گوش وحلق و بینی، طب سالمندی ، پزشکی عمومی و پرستاری) " در این اردو ارائه خدمت می‌کنند.

 نادرجاه همچنین با اشاره به وجود برخی از مشکلات خانوادگی و آسیب‌های ناشی از آن در میان کودکان و نوجوانان منطقه که از نتایج بدست آمده در اردوهای قبلی است، اظهارداشت: برنامه برپایی کارگاه آموزشی برای خانواده ها در جهت حفظ سلامت روانی خانواده و مسایل مربوط به فرزند پروری، همزمان با ارائه خدمات پزشکی و توانبخشی به اهالی منطقه خزانه بخارایی پیش بینی شده تا با اجرای آن بتوانیم در راستای پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی منطقه نیز قدم موثری برداریم.

گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات فعال در سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی) علاوه بر تعلیم و تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مرتبط با این حوزه ها، با بکارگیری توان علمی و تخصصی متخصصان و اعضای هیات علمی و از طریق دو بیمارستان تخصصی روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده و دو کلینیک پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی، خدمات مورد نیاز بیماران را ارائه می دهد.

کارشناسان و متخصصان این دانشگاه و مراکز تابعه، همچنین با هماهنگی ومدیریت بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی شرکت کرده و در ارائه خدمات به اهالی مناطق کمتر برخوردار استان تهران همکاری دارند.

شایان ذکر است، از اردیبهشت ماه سال جاری تا کنون ۴۰ تیم پزشکی و توانبخشی در قالب ۲۰ اعزام بسیج جامعه پزشکی به نام "شهید دکتر رهنمون" به اهالی مناطق محروم حاشیه استان تهران خدمت رسانی کرده اند.

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.