سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

برگزاری کلاس‌های سنگ نوردی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

سنگ نوردی

مفداایران، گزارش یکی از دانشجویان دانشگاه ایران در خصوص کلاس‌های سنگ نوردی تربیت بدنی، به شرح ذیل تقدیم خوانندگان محترم می‌شود:

من هادی کلانترمعتمدی، دانشجوی رشته پزشکی هستم که در یکی از کلاس‌های سنگ نوردی دانشگاه که به مربیگری استاد اخوان در دانشکده مدیریت و پرستاری برگزار می‌شود شرکت نموده‌ام. در این کلاس‌ها دانشجویان به تمرین و ارتقای مهارت خود در سنگ نوردی پرداخته و همچنین آمادگی بدنی خود را برای این فعالیت ورزشی جهانی حفظ نموده و افزایش می‌دهند.

دیواره سنگ نوردی دانشگاه با ابعاد ۴*۸ متر، برای تراورس، صعود سرطناب و بولدر مناسب است. اگرچه ممکن است این دیواره در مقایسه با دیواره‌های سنگ نوردی حرفه‌ای شهر تهران، کوچک به نظر برسد اما در جهت ایجاد علاقه، برنامه منظم تمرینی، همدلی و کارتیمی دانشجویان قطعاً بسیار مفید است.

استاد اخوان از پیشکسوتان ورزش کوهنوردی کشور عزیزمان ایران است که سال‌هاست به عنوان مسئول انجمن و مربی کوهنوردی در دانشگاه فعالیت داشته و در هر فرصتی، نکات پایه و اخلاقی کوهنوردی را با کمال شکیبایی و دقت به دانشجویان علاقمند انتقال میدهد. استاد روی مسائلی چون وقت شناسی، رعایت اصول اخلاقی، کارگروهی، کمک به هم تیمی، توجه به نکات ایمنی در کوهنوردی و حفاظت از طبیعت نهایت دقت و حساسیت را دارد.

اگر کسی بپرسد؛ یک دانشجو، چرا زمان خود را باید برای سنگ نوردی و کوهنوردی صرف کند؟ دانشجویی که می‌تواند این وقت را برای فراگیری هرچه بیشتر علم صرف کند؟.

استاد اخوان در پاسخ به این سوال احتمالی خاطر نشان می‌کند: ورزش بر فراگیری علم، بالا بردن سطح تمرکز و ایجاد روحیه‌ای پرنشاط تاثیر بسزایی دارد. در سنگ نوردی انگشتان دست قابلیت بیشتری کسب می‌کنند. دقت و قدرت دست بهبود می‌یابد. همچنین بخش مهمی از سنگ نوردی فعالیت ذهنی آن است که ذهن فرد در "مسیر خوانی" محک خواهد خورد. شاید همین موضوع وجه تمایز یک جراح حاذق ورزشکار از دیگر جراحان باشد!

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.