دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت عنوان کرد:

پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در فعالیت‌های قرآنی وزارت بهداشت

بحرالعلوم

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به مقام سوم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در زمینه فعالیت‌های قرآنی در کشور گفت: برنامه‌های قرآنی در استانها، قوی‌تر از تهران دنبال می‌شود.

به گزارش مفدا سبزوار وبه نقل از وبدا، محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با بیان اینکه از سال ۹۵ برنامه پنج ساله در این وزارتخانه در مورد قرآن تدوین شده است، گفت: اهداف این برنامه منطبق با اهداف برنامه ششم توسعه و سند اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها است که در واقع سه هدف جذب حداکثری مخاطبین، کارمندان، اساتید و دانشجویان به سمت قرآن، معارف قرآنی و ارتقای کیفی فعالیت‌های قرآنی است.

وی با تاکید بر اینکه با جذب اساتید و دانشجویان به سمت معارف قرآنی، به دنبال تاثیرگذاری قرآن در زندگی این افراد هستیم، افزود: این برنامه‌ها در سه حوزه آموزش، تبیین و پژوهش تعریف شده که در هر کدام از این سه حوزه برنامه‌های آن به اجرا درآمده است.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به رتبه بالای دانشگاه‌های علوم پزشکی اردبیل و کاشان در زمینه فعالیت‌های قرآنی، تصریح کرد: براساس برآورد ما به نسبت جمعیتی که شهرستان سبزوار دارد دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان از نظر مقام قرآنی در کشور رتبه سوم را دارد.

وی بیان اینکه در کنار معارف قرآنی موضوع اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر اخیراً به معاونت قرآنی این وزارتخانه سپرده شده است، بیان کرد: تاکنون پیشرفت خوبی در عمل داشتیم و از جذب ۱۷ هزار نفر در سال‌های اولیه برگزاری مسابقات به ۶۰ هزار نفر جذب مخاطب در سال جاری رسیدیم.

بحرالعلوم اضافه کرد: در کیفیت رتبه‌های دانشجویان در مسابقات معارف قرآنی از کسب چهار رتبه در اوایل برگزاری مسابقات قرآن در کشور به کسب ۲۰ عنوان برتر مسابقات در سال ۹۷ رسیدیم.

وی با بیان اینکه کیفیت فعالیت‌های قرآنی در سال‌های اخیر بالاتر رفته است، بیان کرد: در حمایت از چهره‌های قرآنی و نخبگان این حوزه طرح تکریم از آن‌ها را در حال اجرا داریم و کارگروه قرآنی با فرهنگستان علوم پزشکی در حال همکاری است.

معاون قرآن و عترت وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه حمایت از نخبگان قرآنی براساس آنچه که شایسته آنان است انجام نشده و حمایت‌های مالی خیلی خوبی نبوده، گفت: برنامه‌های قرآنی در استانها، قوی‌تر از تهران برگزار شده است.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار دارای 4 دانشکده با بیش از 2 هزار دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی است و ارائه آموزش علوم پزشکی را در غرب خراسان رضوی بر عهده دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.