دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷

با حکم سرپرست وزارت بهداشت؛

رییس سازمان غذا و دارو و سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت منصوب شدند

انتصابات سرپرست وزارت بهداشت

با حکم سرپرست وزارت بهداشت، دکتر مهدی پیرصالحی به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و دکترکیانوش جهان پور به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت منصوب شدند.

به گزارش مفدا، دکتر سعید نمکی امروز در احکامی جداگانه دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و دکترکیانوش جهان پور به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت منصوب کرد.

متن حکم دکتر مهدی پیر صالحی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر مهدی پیرصالحی 

با توجه به سوابق علمی و اجرایی و تجربیات ارزنده در عرصه مدیریت ستادی و صنعت دارویی کشور به موجب این ابلاغ به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب می شوید. امید است با استعانت از پروردگار، همدلی تمام همکاران، استفاده از مشورت و ظرفیت اساتید، کارشناسان، انجمن های علمی و با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم شریف کشورمان مؤید باشید. 

در این جایگاه خطیر انتظار می‌رود: 

- در تهیه داروهای اساسی با سرعت و دقت مناسب لحظه ای درنگ نکنید تا خدای ناکرده کمبود داروهای مورد نیاز موجب سرگردانی بیماران نیازمند نگردد. 

- صنعت دارویی داخل که متاسفانه لگدمال واردات بی رویه و نامناسب شده است به نحو مقتضی احیا شود. بدیهی است گره زدن تولید داخل به تولیدکنندگان صاحب تکنولوژی در خارج از کشور و تسهیل فرآیندها از وظایف مهم جنابعالی است. 

- مبارزه با هرگونه فساد درون و برون سازمانی به عهده جنابعالی و همکارانی است که همراهیتان خواهند کرد. بدیهی است این جانب با تجارب گذشته ای که دارم از هرگونه حمایت دریغ نخواهم کرد. 

- سرمایه گذاری در عرصه داروهای نوترکیب با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و سرمایه گذاران داخلی و خارجی از ضرورت هایی است که نباید در پرداختن به آن درنگ کنیم. 

- ساماندهی فرآورده های آرایشی، بهداشتی و جلوگیری جدی از قاچاق فرآورده های زیان آور با تقویت تولید داخل با کیفیت، یک مطالبه جدی همگانی است، که باید مورد توجه قرار گیرد. 

- برنامه ریزی جهت اصلاح شیوه تغذیه عمومی در راستای ترغیب مردم در گروه های مختلف سنی به مصرف درست مواد غذایی و پرهیز از شیوه های نامناسب تغذیه ای، نظارت مستمر بر تولید، واردات و عرضه مواد غذایی از وظایف اصلی ماست که متاسفانه از جهاتی مغفول مانده است که باید بدان بپردازیم.  

لذا شایسته است ظرف دو هفته آینده با مشورت تمام همکاران و صاحب نظران ذی‌صلاح برنامه اجرایی پیشنهادی در حوزه‌های فوق الذکر را اعلام فرمایید. 

توفیق جناب عالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر نمکی در ادامه از تلاش‌های دکتر عباس زارع نژاد در مدت تصدی مسئولیت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تشکر کرد و دکتر کیانوش جهان پور را به جای وی منصوب کرد.

در حکم کیانوش جهان‌پور  نیز آمده است:

جناب آقای دکترکیانوش جهان پور

 باتوجه به سوابق اجرائی جناب عالی، بدینوسیله به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب می شوید تا با استعانت از پروردگار بزرگ و استفاده از ظرفیت کلیه همکاران ، صاحب نظران  و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در راستای اطلاع رسانی بی پیرایه و شفاف به مردم شریف کشورمان تلاش نمائید.

امید است با تبعیت از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید و پرهیز از هرگونه افراط و تفریط در نمایاندن تلاش شبانه روزی همکارانمان در عرصه سلامت به گروه‌های هدف موفق باشید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.