یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی:

کمبود تجهیزات و فضای ورزشی استاندارد در خوابگاه‌های دانشگاه علوم بهزیستی

طهماسبی مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی، نبود امکانات و تجهیزات ورزشی لازم در خوابگاه‌های دانشجویی و همچنین مشخص نبودن بودجه ورزشی در دانشگاه را دو مشکل عمده این دانشگاه ذکر کرد و گفت: علیرغم این کمبودها، سعی کرده‌ایم، میل و انگیزه دانشجویان را به ورزش افزایش دهیم.

یاسر طهماسبی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: مشخص نبودن بودجه ورزش دانشگاه از مشکلاتی است که ممکن است آسیب زیادی به ورزش دانشگاه بزند. البته دکتر شاکری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در راستای گسترش ورزش در دانشگاه تلاش مضاعفی می‌کنند.

وی به پراکندگی خوابگاه‌های دانشجویی و بعد مسافت این خوابگاه‌ها تا دانشگاه اشاره کرد و گفت: بزرگترین مشکل ما این است که خوابگاه‌ها از دانشگاه دور است واین فاصله مکانی و زمانی و بعد مسافت باعث می‌شود که دانشجویان به سختی بتوانند از امکانات ورزشی موجود دانشگاه استفاده کنند. فضاهای ورزشی خوابگاه‌هایی دانشجویی دانشگاه در حد استاندارد نیست و تنها خوابگاهی که دارای سالن بدنسازی است و تجهیزاتی در حد شایسته دارد، خوابگاه دخترانه حضرت فاطمه(س) است و فضاهای ورزشی مابقیه خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه محدود به اتاق‌های کوچک با چند وسیله ورزشی کهنه و فرسوده است.

طهماسبی گفت: آخرین زمانی که برای دانشگاه تجهیزات وامکانات ورزشی خریداری شد، مربوط به ده سال گذشته می‌شود و تا اکنون این تجهایزات روزشی فرسوده شده است و البته چندین بار مورد تعمیر قرار گرفته است و دیگر جوابگوی استفاده دانشجویان نیست.

امکان استفاده از استخر دانشگاه به دلیل فرسودگی نیست
مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینکه در دانشگاه فقط یک سالن ورزشی چند منظوره، یک استخر روباز، یک زمین چمن وجود دارد، خاطرنشان کرد: امکان استفاده از این استخر به دلیل فرسودگی وجود ندارد البته در تلاش هستیم که در صورت تامین بودجه از سوی وزارتخانه، بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم شرایطی مهیا کنیم که دانشجویان دختر و پسر بتوانند از مجموعه استخرهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه شهید بهشتی بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: در این چند سال اخیر تلاش شده با هزینه‌های کمتر، امکان استفاده دانشجویان از استخر این مجموعه‌ها را برای آنها فراهم کنیم.البته دو استخر دیگر از جمله استخر آلستوم ستارخان نیز برای استفاده دانشجویان فراهم است و سعی کردین این خلاء و نبود استخر در دانشگاه را از این طریق جبران کنیم.

تلاش کرده‌ایم همواره در المپیادهای قهرمانی وهمگانی جزو فعالترین دانشگاه‌ها باشیم

وی گفت: در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه نهایت سعی کرده‌ایم در برخی دانشگاه‌ها، با تامین میز فوتبال دستی، میز پینگ پنگ و دیگر وسایل ورزشی، بخشی از کمبودها را جبران کنیم و با توجه به استقبال و انگیزه دانشجویان به ورزش و با وجود این مشکلات وکمبودها، سعی شده همواره در المپیادهای قهرمانی وهمگانی وزارت بهداشت، جزو فعال‌ترین دانشگاه‌ها باشیم به طوری که در المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت که در شهرکرد برگزار شد در نهایت کاروان ورزشی دانشگاه علوم بهزیستی در رده نهم قرار گرفت که جایگاه قابل قبولی است. ضمن اینکه در پنجمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  که سال گذشته درخزرآباد ساری برگزار شد، تیم ما جزو هشت تیم برتر بود.

طهماسبی با بیان اینکه تیم‌های ورزشی  دانشگاه در تمامی مسابقات انتخابی و المپیادها، حضوری فعال داشته است، خاطرنشان کرد: تیم‌های ورزشی دانشگاه در اکثر مسابقات تک رشته‌ای، مسابقات فوتسال و همچنین در رقابت‌های مختلف حضوری فعال داشته است و به نسبت، نتایج مطلوبی کسب کرده است.

تمرینات آمادگی تیم فوتسال دانشگاه از هفته دوم مهرماه آغاز شده است

وی با اشاره به نزدیک بودن برگزاری ششمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی  گفت: تمرینات تیم فوتسال دانشگاه از هفته دوم مهرماه زیر نظر حیدریان مربی و بازیکن سابق تیم ملی آغاز شده است و تقریبا تیم از آمادگی وانسجام خوبی برخوردار است و در هفته‌های اخیر امکان برگزاری بازی‌های تدارکاتی برای تیم فراهم شده و تلاش داریم با آمادگی کامل تیم را  روانه مسابقات کنیم و یکی از سکوها را از آن خود کنیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بر لزوم توسعه ورزش بخصوص ورزش همگانی در میان دانشجویان تاکید کرد و گفت:جذب حداکثری دانشجویان به سمت ورزش بخصوص ورزش همگانی  از جمله سیاست‌هایی است که در جلسه مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به آن تاکید شده بود و ما نیز در این دانشگاه تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که بتوانیم انگیزه و میل دانشجویان به ورزش را افزایش دهیم و رشته‌های ورزش همگانی را در میان دانشجویان بیش از پیش ترویج دهیم. حتی دانشجویانی که توانمندی و استعداد در ورزش قهرمانی ندارند را می‌توان به سمت و سوی ورزش همگانی سوق داد و قطعا با برنامه‌ریزی و مدیریت می‌توان به این هدف رسید.

تیم دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مسابقات ورزشی منطقه ده، نتایج مطلوبی کسب کرد

وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت‌های مختلف از جمله هفته تربیت بدنی، دهه مبارک فجر، روز دانشجو و همچنین حضور فعال تیم‌های ورزشی دانشگاه در مسابقات درون دانشگاهی، اظهار کرد: سعی کرده‌ایم در مسابقات گروهی از جمله والیبال و فوتسال حضوری فعال داشته باشیم و خوشبختانه استقبال دانشجویان از برگزاری این مسابقات قابل تحسین بوده است. همچنین تلاش کرده‌ایم مسابقات ورزشی خوابگاه‌ها را همه ساله برگزار کنیم. علاوه بر آن تیم دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مسابقات ورزشی منطقه ده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته‌های مختلف به نتایج مطلوبی دست یافت.

طهماسبی در پایان اظهار کرد: ما و همکاران‌مان  در تربیت بدنی دانشگاه درصدد هستیم  از تمامی استعدادهای موجود دانشجویی در ورزش قهرمانی و همگانی استفاده کرده و با توجه به کمبود فضای فیزیکی  و ورزشی در دانشگاه با برقراری ارتباطات و لینک‌هایی که ایجاد می‌شود حتی اگر به فرض مثال یک نفر مستعد هم در یک رشته وجود داشته باشد، شرایط تمرین و اعزام آن دانشجو فراهم شود تا دانشجویان تجربه حضور در مسابقات را کسب کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.