شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳

توانمندسازی دانشجویان و کارآفرینی از اهداف انجمن زبان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است

1

دبیر انجمن زبان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هدف اصلی ما از تشکیل این انجمن توانمند سازی، آموزش و تقویت زبان انگلیسی و در ادامه آن کار آفرینی و درآمدزایی برای دانشجویان است.

به گزارش مفدا کرمانشاه، "زیبا کاظمی" در گفت وگو با خبرنگار سرویس "فرهنگی " مفدا کرمانشاه، با تاکید بر نیاز دانشجویان و اهمیت تشکیل این انجمن در دانشگاه اظهار کرد: انجمن زبان یک انجمن بین رشته ای تازه تاسیس، با هدف توانمندسازی دانشجویان در تمامی رشته های علوم پزشکی است و برای پیشبرد اهداف و برنامه های خود نیاز به حمایت و همفکری دانشجویان دارد.

وی از یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک ضرورت برای دانشجویان یاد کرد و افزود: آموختن این زبان علاوه بر اینکه برای دانشجویانی که میخواهند سطح سواد خود را در رشته ی تحصیلی خود ارتقا دهند و به علم روز نزدیک شوند اهمیت دارد ؛ به عنوان یک مهارت هم محسوب شده و پس از فارغ ‌التحصیلی نیز می تواند برای آنان درآمدزایی داشته باشد.

دبیر انجمن زبان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بهتر و ایده آل تر است که دانشجویان در کنار تحصیل و گذراندن  واحدهای درسی رشته تخصصی خود  از شرایط ، امکانات و بستر های موجود در دانشگاه استفاده کرده و به یادگیری دیگر مهارت ها از جمله زبان انگلیسی بپردازند.

کاظمی با بیان اینکه ترجمه ی متون زبان انگلیسی با هدف ارتقا علمی دانشجویان از دیگر اهداف این انجمن است ، اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم تا در حد توان تیم انجمن و با کمک دانشجویان ، مقاله های علمی لاتین روز دنیا در حیطه های مختلف علوم پزشکی و همچنین مقالات فارسی را به انگلیسی ترجمه کرده و در اختیار دانشجویان قرار دهیم و به ارتقا علمی خود و دانشجویان کمک کنیم.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص اهداف پیش روی این انجمن اظهار داشت :طراحی نرم افزارهای ترجمه ، انتشار نشریه انجمن زبان و ترجمه تازه ترین ژورنال ها و مقالات علمی رشته های علوم پزشکی از مهم ترین برنامه های آینده ما است که برای آن ها برنامه ریزی کرده ایم.

وی در تشریح  بخشی از فعالیت های انجام شده در این انجمن گفت :برگزاری آزمون های تعیین سطح ، برگزاری مسابقه در میان دانشجویان تمامی دانشکده ها و اهدای جایزه به بهترین اثر و برگزاری دوره های مختلف از جمله اقدامات انجام شده در انجمن زبان است.

دبیر انجمن زبان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان ضمن تقدیر از همراهی و مشارکت مسوولان دانشگاه در پیشبرد اهداف انجمن زبان ، از استقبال گسترده دانشجویان در برنامه ها و کارگاه‌های این انجمن یاد کرد و افزود: خوشبختانه تاکنون استقبال از برنامه‌های انجمن بسیار خوب بوده و امیدواریم شاهد حضور دوچندان دانشجویان در برنامه های آتی باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.